Pithon

komunë në departamentin Aisne, Francë

Pithon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Pithon ka një popullsi prej 70 banorë dhe sipërfaqe 2.44 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Pithon
VendiFranca
RajoniHauts-de-France
DepartamentiAisne
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Pithon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale