Porta Eva
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Porta Eva
Origjinali Porta Eva
Vendi i prodhimit Shqipëri / Rusi
Viti i prodhimit 1999
Zhanri Romanse
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Albert Minga
Skenari Vath Koreshi
Muzika e filmit Mark Minkov
Prodhuesi i filmit:
Aktorë kryesorë
Neritan Liçaj
Irina Nizina
Vangjel Toçe
Magdalena Wójcik
Aktorët tjerë
Ndriçim Xhepa


Porta Eva është një film shqiptarë i prodhuar në Shqipëri në vitin 2000. Regjia: Albert Minga, Skenari: Vath Koreshi, Pavel Finn, Producent: RTVSH B@G Filmproduction Studio 12A , Muzika: Mark Minkov.

Të dhënat mbi filminRedakto

Aktorët dhe roletRedakto

Aktorët dhe rolet e tyre në këtë film janë:

PërmbajtjaRedakto

Porta Eva ose tragjedia e trafikut të mishit të bardhë përmbledh në 88 minutat e filmit fatin e dy vajzave të reja Lindës dhe Inxhit të cilat të joshura nga ëndrra mashtruese për lumturinë përfundojnë në fund të detit.

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto


  Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.