Poshnja

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Beratit


Poshnja është një fshat në Rrethin e Beratit, Shqipëri.

Fshati Poshnje është një nga fshatrat e Komunës Poshnje dhe nuk duhet ngatërruar me Komunën Poshnje.

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

HistoriaRedakto

Shih dhe këtëRedakto