Rancennes

komunë në departamentin Ardennes, Francë

Stampa:Komunë në Francë Rancennes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Rancennes ka një popullsi prej 721 banorë dhe sipërfaqe 6.5 km², me një dendësi prej 111 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Rancennes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale