Rethel

komunë në departamentin Ardennes, Francë

Stampa:Komunë në Francë Rethel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Rethel ka një popullsi prej 7730 banorë dhe sipërfaqe 18.58 km², me një dendësi prej 416 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Rethel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale