Roquebrune-Cap-Martin

komunë në departamentin Alpes-Maritimes, Francë

Roquebrune-Cap-Martin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Roquebrune-Cap-Martin ka një popullsi prej 12646 banorë dhe sipërfaqe 9.33 km², me një dendësi prej 1355 banor/km².

Roquebrune-Cap-Martin
VendiFranca
RajoniProvence-Alpes-Côte d'Azur
DepartamentiAlpes-Maritimes
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar
Faqja zyrtarehttp://www.roquebrune-cap-martin.fr

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Roquebrune-Cap-Martin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale