Sains-Richaumont

komunë në departamentin Aisne, Francë


Sains-Richaumont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Sains-Richaumont ka një popullsi prej 1037 banorë dhe sipërfaqe 12.46 km², me një dendësi prej 83 banor/km².

Sains-Richaumont
Komunë
noform
Pamje nga Sains-Richaumont
Stema_figura
Vendndodhja
Sains-Richaumont is located in Franca
Sains-Richaumont
Sains-Richaumont
49°49′26″V 3°42′33″L / 49.823888888889°V 3.7091666666667°L / 49.823888888889; 3.7091666666667Koordinatat: 49°49′26″V 3°42′33″L / 49.823888888889°V 3.7091666666667°L / 49.823888888889; 3.7091666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.46 km2
Popullsia 1037 banorë
Dendësia 83 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02120
INSEE 02668

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Sains-Richaumont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale