Saint-Denis-en-Bugey

komunë në departamentin Ain, Francë


Saint-Denis-en-Bugey është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Denis-en-Bugey ka një popullsi prej 2216 banorë dhe sipërfaqe 2.61 km², me një dendësi prej 849 banor/km².

Saint-Denis-en-Bugey
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Denis-en-Bugey
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Denis-en-Bugey is located in Franca
Saint-Denis-en-Bugey
Saint-Denis-en-Bugey
45°57′07″V 5°19′45″L / 45.951944444444°V 5.3291666666667°L / 45.951944444444; 5.3291666666667Koordinatat: 45°57′07″V 5°19′45″L / 45.951944444444°V 5.3291666666667°L / 45.951944444444; 5.3291666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.61 km2
Popullsia 2216 banorë
Dendësia 849 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01500
INSEE 01345

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto