Saint-Didier-la-Forêt

komunë në departamentin Allier, Francë

Saint-Didier-la-Forêt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Didier-la-Forêt ka një popullsi prej 380 banorë dhe sipërfaqe 33.59 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Saint-Didier-la-Forêt
VendiFranca
RajoniAuvergne-Rhône-Alpes
DepartamentiAllier
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Saint-Didier-la-Forêt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale