Saint-Laurent-du-Var

komunë në departamentin Alpes-Maritimes, Francë

Stampa:Komunë në Francë Saint-Laurent-du-Var është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Laurent-du-Var ka një popullsi prej 28891 banorë dhe sipërfaqe 10.11 km², me një dendësi prej 2858 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Saint-Laurent-du-Var – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale