Saint-Laurent-sur-Saône

komunë në departamentin Ain, Francë

Stampa:Komunë në Francë Saint-Laurent-sur-Saône është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Laurent-sur-Saône ka një popullsi prej 1781 banorë dhe sipërfaqe 0.53 km², me një dendësi prej 3360 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto