Saint-Maime

komunë në departamentin Alpes-de-Haute-Provence, Francë


Saint-Maime është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Maime ka një popullsi prej 828 banorë dhe sipërfaqe 7.51 km², me një dendësi prej 110 banor/km².

Saint-Maime
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Maime is located in Franca
Saint-Maime
Saint-Maime
43°54′14″V 5°47′34″L / 43.903888888889°V 5.7927777777778°L / 43.903888888889; 5.7927777777778Koordinatat: 43°54′14″V 5°47′34″L / 43.903888888889°V 5.7927777777778°L / 43.903888888889; 5.7927777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.51 km2
Dendësia 110 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 04188
Faqja Zyrtare http://www.saint-maime.com

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Saint-Maime – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale