Saint-Martin-de-Valamas

komunë në departamentin Ardèche, Francë


Saint-Martin-de-Valamas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Martin-de-Valamas ka një popullsi prej 1171 banorë dhe sipërfaqe 19.98 km², me një dendësi prej 59 banor/km².

Saint-Martin-de-Valamas
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Martin-de-Valamas
Vendndodhja
Saint-Martin-de-Valamas is located in Franca
Saint-Martin-de-Valamas
Saint-Martin-de-Valamas
44°56′14″V 4°22′07″L / 44.937222222222°V 4.3686111111111°L / 44.937222222222; 4.3686111111111Koordinatat: 44°56′14″V 4°22′07″L / 44.937222222222°V 4.3686111111111°L / 44.937222222222; 4.3686111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.98 km2
Popullsia 1171 banorë
Dendësia 59 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07310
INSEE 07269

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Saint-Martin-de-Valamas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale