Saint-Maurice-de-Gourdans

komunë në departamentin Ain, Francë


Saint-Maurice-de-Gourdans është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Maurice-de-Gourdans ka një popullsi prej 2469 banorë dhe sipërfaqe 25.39 km², me një dendësi prej 97 banor/km².

Saint-Maurice-de-Gourdans
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Maurice-de-Gourdans
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Maurice-de-Gourdans is located in Franca
Saint-Maurice-de-Gourdans
Saint-Maurice-de-Gourdans
45°49′17″V 5°11′44″L / 45.821388888889°V 5.1955555555556°L / 45.821388888889; 5.1955555555556Koordinatat: 45°49′17″V 5°11′44″L / 45.821388888889°V 5.1955555555556°L / 45.821388888889; 5.1955555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.39 km2
Popullsia 2469 banorë
Dendësia 97 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01800
INSEE 01378

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto