Saint-Paul-aux-Bois

komunë në departamentin Aisne, Francë


Saint-Paul-aux-Bois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saint-Paul-aux-Bois ka një popullsi prej 395 banorë dhe sipërfaqe 11,13 km², me një dendësi prej 35 banor/km².

Saint-Paul-aux-Bois
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Paul-aux-Bois
Vendndodhja
Saint-Paul-aux-Bois is located in Franca
Saint-Paul-aux-Bois
Saint-Paul-aux-Bois
49°31′55″V 3°12′13″L / 49.531944444444°V 3.2036111111111°L / 49.531944444444; 3.2036111111111Koordinatat: 49°31′55″V 3°12′13″L / 49.531944444444°V 3.2036111111111°L / 49.531944444444; 3.2036111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.13 km2
Popullsia 395 banorë
Dendësia 35 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02300
INSEE 02686

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Saint-Paul-aux-Bois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale