Saint-Paul-de-Vence

komunë në departamentin Alpes-Maritimes, Francë


Saint-Paul-de-Vence është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Paul-de-Vence ka një popullsi prej 3504 banorë dhe sipërfaqe 7.26 km², me një dendësi prej 483 banor/km².

Saint-Paul-de-Vence
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Paul-de-Vence
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Paul-de-Vence is located in Franca
Saint-Paul-de-Vence
Saint-Paul-de-Vence
43°41′47″V 7°07′20″L / 43.696388888889°V 7.1222222222222°L / 43.696388888889; 7.1222222222222Koordinatat: 43°41′47″V 7°07′20″L / 43.696388888889°V 7.1222222222222°L / 43.696388888889; 7.1222222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.26 km2
Popullsia 3504 banorë
Dendësia 483 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06570
INSEE 06128
Faqja Zyrtare http://www.saint-pauldevence.com/

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Saint-Paul-de-Vence – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale