Saint-Paul-sur-Ubaye

komunë në departamentin Alpes-de-Haute-Provence, Francë

Stampa:Komunë në Francë Saint-Paul-sur-Ubaye është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Paul-sur-Ubaye ka një popullsi prej 208 banorë dhe sipërfaqe 205.55 km², me një dendësi prej 1 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Saint-Paul-sur-Ubaye – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale