Saint-Trivier-sur-Moignans

komunë në departamentin Ain, Francë


Saint-Trivier-sur-Moignans është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Trivier-sur-Moignans ka një popullsi prej 1826 banorë dhe sipërfaqe 41.99 km², me një dendësi prej 43 banor/km².

Saint-Trivier-sur-Moignans
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Trivier-sur-Moignans is located in Franca
Saint-Trivier-sur-Moignans
Saint-Trivier-sur-Moignans
46°04′24″V 4°53′54″L / 46.073333333333°V 4.8983333333333°L / 46.073333333333; 4.8983333333333Koordinatat: 46°04′24″V 4°53′54″L / 46.073333333333°V 4.8983333333333°L / 46.073333333333; 4.8983333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.99 km2
Dendësia 43 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 01389

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto