Saint-Victor

komunë në departamentin Allier, Francë


Saint-Victor është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Victor ka një popullsi prej 2097 banorë dhe sipërfaqe 23.22 km², me një dendësi prej 90 banor/km².

Saint-Victor
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Victor
Vendndodhja
Saint-Victor is located in Franca
Saint-Victor
Saint-Victor
46°23′42″V 2°36′29″L / 46.395°V 2.6080555555556°L / 46.395; 2.6080555555556Koordinatat: 46°23′42″V 2°36′29″L / 46.395°V 2.6080555555556°L / 46.395; 2.6080555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.22 km2
Lartësia 212 m (m.n.d.)
Popullsia 2097 banorë
Dendësia 90 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03410
INSEE 03262

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Saint-Victor (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale