Sault-Brénaz

komunë në departamentin Ain, Francë


Sault-Brénaz është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Sault-Brénaz ka një popullsi prej 1036 banorë dhe sipërfaqe 5.61 km², me një dendësi prej 185 banor/km².

Sault-Brénaz
Komunë
noform
Pamje nga Sault-Brénaz
Stema_figura
Vendndodhja
Sault-Brénaz is located in Franca
Sault-Brénaz
Sault-Brénaz
45°51′19″V 5°24′36″L / 45.855277777778°V 5.41°L / 45.855277777778; 5.41Koordinatat: 45°51′19″V 5°24′36″L / 45.855277777778°V 5.41°L / 45.855277777778; 5.41
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.61 km2
Popullsia 1036 banorë
Dendësia 185 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01150
INSEE 01396

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto