Savigneux, Ain

komunë në departamentin Ain, Francë


Savigneux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Savigneux ka një popullsi prej 1236 banorë dhe sipërfaqe 14.75 km², me një dendësi prej 84 banor/km².

Savigneux
Komunë
noform
Pamje nga Savigneux
Stema_figura
Vendndodhja
Savigneux is located in Franca
Savigneux
Savigneux
46°00′04″V 4°50′52″L / 46.001111111111°V 4.8477777777778°L / 46.001111111111; 4.8477777777778Koordinatat: 46°00′04″V 4°50′52″L / 46.001111111111°V 4.8477777777778°L / 46.001111111111; 4.8477777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.75 km2
Popullsia 1236 banorë
Dendësia 84 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01480
INSEE 01398

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto