Sedan

komunë në departamentin Ardennes, Francë

Stampa:Komunë në Francë Sedan është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Sedan ka një popullsi prej 20548 banorë dhe sipërfaqe 16.28 km², me një dendësi prej 1262 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Sedan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale