Sochi (sqt. Soçi) është një qytet në kraji KrasnodarRusia.

Soçi
Qytet
noform
Stema_figuraFlag of Sochi (Krasnodar krai).png
Administrimi
Shteti Flamuri Krasnodar
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3508 km2
Popullsia 337 947 banorë
Dendësia 1337,1 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 354000-354999
Prefiksi +7 8622
Faqja Zyrtare [1]

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

KulturaRedakto

PolitikaRedakto

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto