Soissons

komunë në departamentin Aisne, Francë


Soissons është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Soissons ka një popullsi prej 28309 banorë dhe sipërfaqe 12.32 km², me një dendësi prej 2298 banor/km².

Soissons
Komunë
noform
Pamje nga Soissons
Stema_figura
Vendndodhja
Soissons is located in Franca
Soissons
Soissons
49°22′52″V 3°19′21″L / 49.381111111111°V 3.3225°L / 49.381111111111; 3.3225Koordinatat: 49°22′52″V 3°19′21″L / 49.381111111111°V 3.3225°L / 49.381111111111; 3.3225
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.32 km2
Popullsia 28309 banorë
Dendësia 2298 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02200
INSEE 02722
Faqja Zyrtare http://www.ville-soissons.fr/

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Soissons – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale