Sommeron

komunë në departamentin Aisne, Francë


Sommeron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Sommeron ka një popullsi prej 137 banorë dhe sipërfaqe 4.68 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Sommeron
Komunë
noform
Pamje nga Sommeron
Vendndodhja
Sommeron is located in Franca
Sommeron
Sommeron
49°57′05″V 3°56′22″L / 49.951388888889°V 3.9394444444444°L / 49.951388888889; 3.9394444444444Koordinatat: 49°57′05″V 3°56′22″L / 49.951388888889°V 3.9394444444444°L / 49.951388888889; 3.9394444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.68 km2
Popullsia 137 banorë
Dendësia 29 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02260
INSEE 02725

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Sommeron – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale