Dallime mes rishikimeve të "Avni Rustemi"

ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Avni Rrustemi u zhvendos tek Avni Rustemi dhe u krijua një faqe përcjellimi)
No edit summary
{{Kutia Luftëtar
[[Skeda:Avni_rrustemi.jpg|thumb|250px|Avni Rustemi]]
| Emri = Avni Rustemi
| Seksi = M
| Figura = Avni Rustemi.jpg
| Madhësia e Figurës = 200px
| Datëlindja = [[22 shtator]] [[1895]]
| Vendlindja = {{flagicon|Turkey}}[[Libohova|Libohovë]],[[Gjirokastër]] [[Vilajeti i Janinës]] [[Perandoria Osmane]]
| Datëvdekja = [[22 prill]] [[1924]]
| Vendvdekja = {{flagicon|Albania}} [[Gjirokastër]]
| Kombësia = Shqiptar
| Profesioni = Mësues, deputet
}}
'''Avni Rustemi''' '''([[22 shtator]] [[1895]], [[Libohovë]], [[Gjirokastër]] - [[22 prill]] [[1924]])''' - [[Pedagogjia|pedagog]]<ref>Studimet për pedagogë në Universitetin e Romës</ref>, [[Mësuesia|mësues]]<ref>Avni Rustemi punoi si mësues në Libohovë ([[1910]]), në [[Tragjas]] të [[Vlorë]]s ([[1913]]), në [[Tepelenë]] ([[1916]]-[[1917]]) e në Vlorë ([[1917]]-[[1918]])</ref>, [[aktivist]]<ref>shih [[#Aktivitete]]</ref>, [[Deputet|deputet]]<ref>Deputet i [[Prefektura e Kosovës|Prefektrës së Kosovës]]</ref>, [[atentator]]<ref>[[Atentati mbi [[Esat Pashë Toptani]]n]]</ref>, [[shqiptar]].