Ndryshimi mes inspektimeve të "Mihal Bellkameni"

v
Robot: Faqe e palidhur
v (Robot: Faqe e palidhur)
{{Faqe e palidhur|data=shtator 2012}}
'''Mihal Bellkameni''' ishte intelektual, atdhetar dhe një ndihmesë të madhe për shkollën dhe gjuhën shqipe, madje ishte ndër themeluesit e [[Liceu i Korçës|Liceut te Korçës]], ndërkohë që çeli shkolla shqipe në mbarë vendin. Vdiq më [[25 tetor]] të vitit 1948.