Dallime mes rishikimeve të "1944"

No change in size ,  5 vjet më parë
rregullim i sintaksës
(rregullim i sintaksës)
* {{?}} - [[Nasi Lera]], shkrimtar shqiptar
* {{?}} - [[Ramiz Abdyli]], historian shqiptar
 
 
== [[:Kategoria:Vdekje 1944|Vdekje]] ==
* [[21 korrik]] - [[Claus von Stauffenberg]], ushtarak gjerman, anëtar i rezistencës antifashiste (l. [[1907]])
* [[7 gusht]] - [[Skënder Muço]], avokat, veprimtar i [[Balli Kombëtar|Ballit Kombëtar]]. Themelues i së parës parti social-demokrate tok me [[Musine Kokalari]]n më 1943 dhe i gazetës "Zëri i lirisë".
* [[23 Shtator]] - [[Ibe Palikuqi]], dëshmore shqiptare e luftës antifashiste (l. [[1927]])
 
==== Pa data ====
 
<!--Kategorizimi-->
 
<!--interwiki-->
<!--[[sq:1944]-->
 
[[Kategoria:Shekulli XX]]
 
<!--interwiki-->