Dallime mes rishikimeve të "Ujori (yjësia)"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Ujori''' është njëra nga 12 yjësitë e horoskopit, e vendosur mes Bricjapit dhe yjësisë Peshqit. Emri latin është...)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Ujori''' është njëra nga 12 yjësitë e [[Horoskopi|horoskopit]], e vendosur mes [[Bricjapi (yjësia)|Bricjapit]] dhe yjësisë [[Peshqit (yjësia)|Peshqit]].
Emri latin është '''Aquarius''' dhe simbolin e ka [[Skeda:Aquarius.svg|20px]] (♒).