Dallime mes rishikimeve të "Hysni Milloshi"

17 bytes removed ,  4 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(permiresim i permbajtjes)
vNo edit summary
Aktiviteti i tij politik do të kulmonte në zgjedhjet e 8 majit 2011, kur Hysni Milloshi kandidoi për kryetar të [[Bashkia Tiranë|Bashkisë së Tiranës]] përballë kryetarit të atëhershëm [[Edi Rama]] dhe kandidatit demokrat [[Lulzim Basha]].
 
Edhe pse kishte marrë pjesë dhe në zgjedhje të mëparshme, në këtë garë kandidimi i tij u kthye në faktor kyç në atë që konsiderohej si “Fitore e Pirros” e [[Lulzim Basha|Lulzim Bashës]] ndaj kryetarit të atëhershëm të Bashkisë Tiranë, Edi Rama, duke fituar rreth 1400 vota.<ref>{{citation|url = http://www.ama-news.al/2012/04/basha-vajton-humbjen-e-hysni-milloshit-e-beri-kryebashkiak/| accessdate = 2013-10-29| publisher = AMA News| date = April 25, 2012| title = Basha vajton humbjen e Hysni Milloshit, e bëri kryebashkiak| language= Albanian|trans-title=Basha mourns over Hysni Milloshi's death, he became a Mayor because of him}}</ref>
 
==BurimetReferencat==
{{reflist}}