Ndryshimi mes inspektimeve të "Territoret Veri-Perëndimore"

Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0
v
(Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0)
| ora_verore =
| kodi_postar = X0, X1 (prefiksi) <br /> NT (kodi)
| produkti_brendshëm_bruto = {{formatnum:5103}} [[Milioni|mln]] [[Dollari kanadez|C$]]{{Cite web|url = http://www40.statcan.ca/l01/cst01/econ15.htm |title = Gross domestic product, expenditure-based, by province and territory|accessdate =02 qershor10 2010nëntor 2009|Gjuha = en|publisher = [[Statistics Canada]]|accessdatearchiveurl =10 nëntorhttps://web.archive.org/web/20080420144936/http://www40.statcan.ca/l01/cst01/econ15.htm|archivedate 2009= 20 prill 2008|url-status = dead}} (2008)
| përfaqësia_parlamentare = [[Dhoma e Komunëve (Kanada)|Dhoma]]: 1 <br /> [[Senati i Kanadasë|Senati]]: 1
| aeroporti =