Dallime mes rishikimeve të "Pjesët përbërëse të kompjuterit"

v
→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
( lexim/shkrim) me disketat kompjuterike.Kane menyre te ngjashme per te mbajtur informacion.Ivetmi ndryshim eshte se ne harddisqe pllakat e diskut jane te forta kurse ne floppy disku eshte i elastik dhe i lyer me material ferromagnetik dhe leximi behet me prekje ( kokat e leximit prekin mbi siperfaqen e dikut).
 
== ReferencatReferimet ==
{{Reflist|2}}
* Hyrje Ne Shkencat Kompjuterike [http://www.scribd.com/doc/17117659/Hyrje-Ne-Shkencat-Kompjuterike]