Dallime mes rishikimeve të "Çaji arab"

1 byte removed ,  2 vjet më parë
v
→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
(Faqe e re: thumb|240px|Dy gota të çajit arab '''Çaj arab''' (Arabisht: شاي عربي‎, translit. ''šāy ʿarabiyy'')...)
 
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
 
Çaji është një pije e rëndësishme në botën arabe dhe zakonisht shërbehet me mëngjes, pas drekës dhe me darkë. Për arabët, çaji tregon mikpritje, dhe shërbehet në mënyrë tipike për mysafirët. Është gjithashtu e zakonshme për arabët të pijnë çaj me hurma, të cilat veprojnë si një sheqer. Ajo i detyrohet popullaritetit të saj me natyrën e saj shoqërore; çaji është një nga aspektet më të rëndësishme të mikpritjes dhe etikës së biznesit në kulturën arabe. E rëndësishmja, nuk duhet të refuzojë çajin kur ofrohet, sepse mund të konsiderohet i pasjellshëm.
 
==ReferencatReferimet==
{{Reflist}}