Mosfellsbær: Dallime mes rishikimesh

7 bytes added ,  2 vjet më parë
→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v →‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
Rreshti 1:
{{Qytet
|Qyteti = Mosfellsbær
|Emri name në gjuhën vendase = Mosfellsbær
|Lloji i vëndbanimitsettlement_type = Komunë
|Pamje image_skyline = Mosfellsbaer map.png
|Përshkrimi i pamjesimage_caption = Vendndodhja e komunës
<!--Administrimi territorial-->
|Shteti = Islanda
Rreshti 10:
|Provinca = [[Zona Jugperëndimore (Islandë)|Zona Jugperëndimore]]<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 185
|Popullsia population_total = 9,075
|Dendësia = 49.05
|Lartësia =
|Themelimi established_date =
|Zona Kohore = [[UTC±00]]
|Kodi Postalpostal_code = 270, 271, 276
|Kryetari i Komunës =
|Udhëheqës = Haraldur Sverrisson
|Numri = 1604
<!--Harta-->
|përshkrimi_harta map_caption = Vendndodhja në [[Islanda|Islandë]]
|harta_gjerësi map_size = 240
|harta = Islanda
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g= | gjer_m= | gjer_s= | gjer_dr =N
| gjat_g= | gjat_m= | gjat_s= | gjat_dr =E
|WebFaqja website = {{URL|http://www.mosfellsbaer.is/}}
}}