Dallime mes rishikimeve të "Neuflieux"

43 bytes added ,  1 vit më parë
→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
{{Komunë në Francë
|Qyteti =Neuflieux
|Emri name Frëngjisht =
|Lloji i vëndbanimitsettlement_type =Komunë
|Nofka nicknames =
|Moto mottoes =
|Flamuri_foto =
|Flamuri_artikull =
|Emblema_foto =
|Emblema_artikull =
|Pamje image_skyline = Neuflieux%20%28Aisne%29%20mairie.JPG
|Rajoni = [[Hauts-de-France]]
|Departamenti = [[Aisne]]
|Sipërfaqja urbane =
|Sipërfaqja metropolitane=
|Popullsia population_total =97
|Dendësia =51
|Zona urbane =
|Zona metropolitane =
|Lartësia =
| population_demonym =
|Vendasit =
| established_date =
|Themelimi =
|Kodi Postalpostal_code = 02300
|INSEE = 02542
|Kryetari =
|gjerësia = 49.62
|gjatësia = 3.1608333333333
|Harta_foto image_map =
}}
'''Neuflieux''' është një [[Komunat e Francës|komunë]] [[Francë|franceze]], e cila ndodhet në [[Departamentet e Francës|departamentin]] [[Aisne]] të [[Rajonet e Francës|rajonit]] [[Hauts-de-France]]. Neuflieux ka një popullsi prej 97 banorë dhe sipërfaqe 1.9 km², me një dendësi prej 51 banor/km².