Dallime mes rishikimeve të "Kreshnik Qato"

41 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[Figura:Kreshnik Qato.jpg|thumb|200px]]
'''Kreshnik Qato''' lindi më [[13 gusht]] [[1978]] në [[Durrës]].
Qato është kampion i botës në peshat super të mesme në [[boksi|boks]]. Ai posedon '''brezin e artë''' të federatës '''IBC''' (org. [[International Boxing Council]]). Gjithashtu ai është kampion në fuqi i Evropës Lindore dhe është boksier i [[Federata Shqiptare e Boksit|Federatës Shqiptare të Boksit]] (FSHBo).