Dallime mes rishikimeve të "Çekosllovakia"

61 bytes added ,  14 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
vNo edit summary
'''Çekosllovakia''' është emri i ish konfederatës mes [[Republika Çeke|Republikës Çeke]] dhe [[Sllovakia|Sllovakisë]]. Shpërbërja e konfederatës u bë në mënyrë paqësore më 1993.
 
{{gjeo-cung}}
 
 
[[Category:Shtete të shuaraIsh-shtete]]