Tenay

komunë në departamentin Ain, Francë


Tenay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Tenay ka një popullsi prej 1067 banorë dhe sipërfaqe 13.12 km², me një dendësi prej 81 banor/km².

Tenay
Komunë
noform
Pamje nga Tenay
Stema_figura
Vendndodhja
Tenay is located in Franca
Tenay
Tenay
45°55′12″V 5°30′30″L / 45.92°V 5.5083333333333°L / 45.92; 5.5083333333333Koordinatat: 45°55′12″V 5°30′30″L / 45.92°V 5.5083333333333°L / 45.92; 5.5083333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.12 km2
Popullsia 1067 banorë
Dendësia 81 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01230
INSEE 01416

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto