Uzer

komunë në departamentin Ardèche, Francë


Uzer është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Uzer ka një popullsi prej 448 banorë dhe sipërfaqe 3.51 km², me një dendësi prej 128 banor/km².

Uzer
Komunë
noform
Pamje nga Uzer
Vendndodhja
Uzer is located in Franca
Uzer
Uzer
44°31′09″V 4°19′35″L / 44.519166666667°V 4.3263888888889°L / 44.519166666667; 4.3263888888889Koordinatat: 44°31′09″V 4°19′35″L / 44.519166666667°V 4.3263888888889°L / 44.519166666667; 4.3263888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.51 km2
Popullsia 448 banorë
Dendësia 128 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07110
INSEE 07327

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Uzer (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale