Vallon-Pont-d'Arc

komunë në departamentin Ardèche, Francë


Vallon-Pont-d'Arc është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vallon-Pont-d'Arc ka një popullsi prej 2329 banorë dhe sipërfaqe 28.62 km², me një dendësi prej 81 banor/km².

Vallon-Pont-d'Arc
Komunë
noform
Pamje nga Vallon-Pont-d'Arc
Stema_figura
Vendndodhja
Vallon-Pont-d'Arc is located in Franca
Vallon-Pont-d'Arc
Vallon-Pont-d'Arc
44°24′25″V 4°23′37″L / 44.406944444444°V 4.3936111111111°L / 44.406944444444; 4.3936111111111Koordinatat: 44°24′25″V 4°23′37″L / 44.406944444444°V 4.3936111111111°L / 44.406944444444; 4.3936111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.62 km2
Popullsia 2329 banorë
Dendësia 81 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07150
INSEE 07330

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Vallon-Pont-d'Arc – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale