Vence

komunë në departamentin Alpes-Maritimes, Francë


Vence është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Vence ka një popullsi prej 19052 banorë dhe sipërfaqe 39.23 km², me një dendësi prej 486 banor/km².

Vence
Komunë
noform
Pamje nga Vence
Stema_figura
Vendndodhja
Vence is located in Franca
Vence
Vence
43°43′22″V 7°06′49″L / 43.722777777778°V 7.1136111111111°L / 43.722777777778; 7.1136111111111Koordinatat: 43°43′22″V 7°06′49″L / 43.722777777778°V 7.1136111111111°L / 43.722777777778; 7.1136111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.23 km2
Popullsia 19052 banorë
Dendësia 486 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06140
INSEE 06157
Faqja Zyrtare http://www.vence.fr

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Vence – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale