Vendat

komunë në departamentin Allier, Francë

Stampa:Komunë në Francë Vendat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Vendat ka një popullsi prej 2226 banorë dhe sipërfaqe 16.76 km², me një dendësi prej 133 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Vendat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale