Verneuil-sous-Coucy

komunë në departamentin Aisne, Francë

Stampa:Komunë në Francë Verneuil-sous-Coucy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Verneuil-sous-Coucy ka një popullsi prej 129 banorë dhe sipërfaqe 4.58 km², me një dendësi prej 28 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Verneuil-sous-Coucy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale