Villars-les-Dombes

komunë në departamentin Ain, Francë

Stampa:Komunë në Francë Villars-les-Dombes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Villars-les-Dombes ka një popullsi prej 4449 banorë dhe sipërfaqe 24.65 km², me një dendësi prej 180 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto