Villebret

komunë në departamentin Allier, Francë

Villebret është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Villebret ka një popullsi prej 1305 banorë dhe sipërfaqe 15.34 km², me një dendësi prej 85 banor/km².

Villebret
VendiFranca
RajoniAuvergne-Rhône-Alpes
DepartamentiAllier
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Villebret – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale