Villers-Cotterêts

komunë në departamentin Aisne, Francë

Stampa:Komunë në Francë Villers-Cotterêts është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Villers-Cotterêts ka një popullsi prej 10168 banorë dhe sipërfaqe 41.71 km², me një dendësi prej 244 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Villers-Cotterêts – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale