Villette-sur-Ain

komunë në departamentin Ain, Francë

Stampa:Komunë në Francë Villette-sur-Ain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Villette-sur-Ain ka një popullsi prej 681 banorë dhe sipërfaqe 19.38 km², me një dendësi prej 35 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto