Virieu-le-Grand

komunë në departamentin Ain, Francë


Virieu-le-Grand është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Virieu-le-Grand ka një popullsi prej 1108 banorë dhe sipërfaqe 12.55 km², me një dendësi prej 88 banor/km².

Virieu-le-Grand
Komunë
noform
Pamje nga Virieu-le-Grand
Stema_figura
Vendndodhja
Virieu-le-Grand is located in Franca
Virieu-le-Grand
Virieu-le-Grand
45°50′57″V 5°39′06″L / 45.849166666667°V 5.6516666666667°L / 45.849166666667; 5.6516666666667Koordinatat: 45°50′57″V 5°39′06″L / 45.849166666667°V 5.6516666666667°L / 45.849166666667; 5.6516666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.55 km2
Popullsia 1108 banorë
Dendësia 88 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01510
INSEE 01452

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto