Faqja është kyçur. na vjen keq :( Kjo faqe është kyçur. Kjo do të thotë se nuk mund të kryen më ndryshime.
Falenderojmë të gjithë ata që kanë postuar urime dhe urojmë të gjithë shqiptarët për 100-vjetorin e pavarësisëShqipërisë.
Simboli i 100-vjetorit të Pavarësisë.
Flamuri i Shqipërisë

Bëj edhe ti një urim për 100-vjetorin e shpalljes së PavarësisëShqipërisë!

Uroji të gjithë bashkëatdhetarët kudo që janë në këtë ditë të veçantë. Ku ka më bukur që redaktimi yt i fundit në Wikipedia për këtë 100 vjetor të jetë një urim për shqiptarët. Gëzuar 100-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë dhe me forca të reja në shekullin e ri!

Posto urimin tënd tani!
(Mos shtoni urime përmes butonit redakto lart, por përmes butonit Posto urimin tënd tani!; lexoni të gjitha udhëzimet me kujdes për të mos prishur strukturën e urimeve!)

Urimi i fundit u postua nga Euriditi.
Kujdes! Fyerjet dhe përdorimi i shprehjeve banale janë rreptësisht të ndaluara. Çdokush që përdor të tilla shprehje do të pezullohet nga Wikipedia.

<< Arkivi 1Arkivi 2Arkivi 3

Në mënyrë që faqja e urimeve të hapet më lehtë nga shfletuesit është bërë ndarja e faqes në arkivë. Në fund të gjithë arkivët do të bashkohen në një faqe.


Gëzuar 100-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë Shqiptarë!

Megjithëse është data 27, vendosa ta shkruaj urimin pasi ky do të jetë urimi i parë që do të çelë rrugën për një sërë urimesh të tjera. Dëshriroj ti uroj gjithë popullit shqiptar brenda dhe jashtë kufijve, Gëzuar 100-Vjetorin. Ndiehem krenar sepse në këto 100 vjet histori shteti, shqiptarët i kanë treguar botës se kanë aftësi shtet-formuese, madje sot në rajon janë 2 shtete shqiptarë. Secili mund të thotë se këto 100 vjet na janë punuar pas shpine tradhëtira e padrejtësi, megjithat vetë shpallja e pavarësisë është një mrekulli. Shpresoj që 100 vitet e ardhshme të jenë vite për ndreqjen e padrejtësive dhe pjekjen e kombit. Jemi nga kombet më të vjetra në Evropë dhe meritojmë shumë më tepër.

Gëzuar 100-vjetorin shqipëtarë, rrofsh përjetë o Shqipëri!
Ky urim u postua nga —  Euriditi  27 nëntor 2012 12:10 (CET).

Urime 100 vjetorin e pavaresis....

Urime Shqiperi!!!! <3


Ky urim u postua nga — 79.106.109.248 27 nëntor 2012 12:41 (CET).

SHQIPRIA FILLON NE PRESHEVE E MBARON NE ARTE

NGRIHUNI E BURRA, LE TA DERDHIM NE KET PIKE GJAKU QE NA KA MBET, PER TMIRE TKIJ KOMBI, LE TI DEBOJME GREK,SERB E MALAZEZ NGA TROJET TONA.NGRIJUNI BURRA TA COJM AMANETIN ATY KU DUHET...NUK KA VEND PER FESTIME KUR SHQIPNIA ESHTE E COPTUME.KUR CAMERINE E KA MAR GREKU, SHKUPIN , PRESHEVEN, TETOVE, E ULQIN I KA MAR SERBI, NGRIHUNI BURRA QE TPARVET TI FLEJ SHPIRTI NE QETSI...


Ky urim u postua nga — 188.218.247.55 27 nëntor 2012 12:57 (CET).

100 Vjet Shtet Shqiptar

Ia uroj gjithë Shqiptarëve ane mban botë ku gjenden 100 vjetorin e shtetit te Shqipris

Ky urim u postua nga — 91.187.125.62 27 nëntor 2012 13:38 (CET).

Vendos_titullin!

Uroi gjithe shqipetaret kudo qe ndodhen, 100 vjetori i shpalljes se pavaresise se Shqiperise. Njiherit u beje thirrje udheheqesve te shtetit dhe subjekteve politike qe te mbledhin mend dhe te punojn per te miren e popullit e t'i lene anash interesat e partive dhe lakmin e madhe per t'u pasuruar sepse nga keto veprime te turpshme dhe te pa dobishme kemi ngelur te fundit ne Europ.

Ky urim u postua nga — 46.99.15.206 27 nëntor 2012 15:02 (CET).

Vendos_titullin!Urimi i festes se 28 Nentorit

Uroi gjithe shqipetaret kudo qe ndodhen, 100 vjetori i shpalljes se pavaresise se Shqiperise. Njiherit u beje thirrje udheheqesve te shtetit dhe subjekteve politike qe te mbledhin mend dhe te punojn per te miren e popullit e t'i lene anash interesat e partive dhe lakmin e madhe per t'u pasuruar sepse nga keto veprime te turpshme dhe te pa dobishme kemi ngelur te fundit ne Europ.

Ky urim u postua nga — 46.99.15.206 27 nëntor 2012 15:05 (CET).

100 vite

100 vjet e mend su mushem

Ky urim u postua nga — 46.99.8.124 27 nëntor 2012 15:40 (CET)

Vendos_titullin!

-Sot u mbushen 1oo vite qe prej shqipria u shpall shtet sovran,nga plaku me mjeker te thinjur z/Ismail Qemaili dhe idealisti i madh shqiptar z/Isa Boletini. -kombin ton kjo dat e gjen ne gjendje t'mire,por duke shiquar ne nje kend-veshtrim,tjeter kjo dat kombin tone e gjen n'gjendje t'mjerushme sidoemos ekonomike,me perfaqsues jo te denje per oraganet ligjvenese shqiptare.ndonse dikush kishte thene ti leme akuzat dhe kunderakuzat por qka pastaj? t'mos harrojme se 1 dit festojm por qte bejme edhe 364 dit tjera t'vitit ti leme skamnoret ne rruge,me uri,e gjendje jo-njerzore,JO festa eshte fest e respektojme ama t'mos harrojme pikat kyqe dhe njiherit pikat e dobta t'vendit ton,por prap... -Nga Zemra uroj 100 vjetorin e Pamvarsis se kombit SHQIPTAR.

Ky urim u postua nga — 178.175.96.180 27 nëntor 2012 15:43 (CET).

Gezuar 100 vjetorin dhe me NJE SHQIPERI TE MADHE MOT!!!

Gezuar gjithe shqiptareve pervjetorin e Pavaresise se Vilajetit Shqiptar dhe krijimin e shtetit shqiptar. Qofte deshira e rilindasve e plotesuar se shpejti! Gezuar wikipedianet shqiptare kudo ne bote. Pasthirrma (diskutimet) 27 nëntor 2012 16:17 (CET)

Vendos_titullin!

Urime gjithe shqipareve 100 vjetorin e pavaresis se Shqiperis ,gjithashtu gezuar edhe ditlindja e komandantit legjendar ADEM JASHARI dhe dalja publike e Ushtrise Clirimtare te Kosoves...

Ky urim u postua nga — HasanPrishtina (diskutimet) 27 nëntor 2012 16:28 (CET).

100 vjet Pavaresi...Urime te gjith Shqiptareve

100 vjet kalauan, 100 vjet te veshtira, te pergjakshme, te trishtuar, te zeza per popullin shqipetar.Ne jemi afer qellimit, por ende nuk jemi te qellimet tona. Puna, drejtesia, te qenurit njerez do te na qon drejt qellimeve tona shekullore. Shqiptare nga do qe jeni, kurr nuk e kemi pas me afer Bashkimin Kombetar, se ne diten e sotshme.Zoti na ndihmoft qe te jemi nje shtet, nje komb, nje Shqiperi e Madhe.Urime te gjitheve.


Ky urim u postua nga — 79.252.214.224 27 nëntor 2012 17:22 (CET).

100 Vjet Shtet Shqiperia ime!

Gezuar 100 vjetorin Flamuri im kuq e zi!

Ky urim u postua nga — 79.106.109.152 27 nëntor 2012 17:26 (CET).

100 VJET SHTET

Urime 100 vjetori i pavaresise, edhe pse ishte nje shekull plot sakrifica plot gjakderdhje, plot tortura populli shqiptar ia arriti te mbijetoj fale trimerise se patrioteve tane, fale luftes per atdhe, dhe flamur. Edhe pse ky 100 vjetor e gjen shqiperine me dy shtete shqiptare, dhe me kater pjese tjera ne shtete tjera sllave, vetem fakti i shtet te ri Kosoves e forcon edhe me shume shqiperine dhe shqiptaret, mire dita e vetme kur shqiptaret do te rahatohen pergjithmone eshte dita kur do te bashkohen trojet tona te ndara qe nje shekull. Atehere kur te gjithe shqiptaret te behemi bashke, pa dallim feje, gjinie, apo vendi nga jemi, se pamarre parasysh a jemi nga Kosova, Shqiperia, Cameria, Kosova Lindore, pjesa shqiptare e Maqedonise dhe e Malit te zi, te gjithe kemi nje flamur, te gjithe flasim nje gjuhe, te gjithe kemi nje komb. SHQIPTAR. GEZUAR 100 VJETORI I PAVARESISE te gjithe shqiptareve kudo qe jane.

Ky urim u postua nga — 46.99.7.182 27 nëntor 2012 19:10 (CET).

Festa e flamurit

Congrulation

happy all albanians around the world the party of flag. gezuar te gjithe shqiptareve ne gjithe boten festen e flamurit.

Ky urim u postua nga — 92.53.19.41 27 nëntor 2012 19:18 (CET).

Uroj të gjithë shqiptarët kudo që ndodhen Gëzuar 100 Vjetorin e Pavarsisë!

Akoma nuk ka ardhur data 28 Nëntor dhe ndihem shumë i lumtur që Shqipëria mbush 100 vjet që nga dita e ngritjes së falmurit në Vlorë.
Një urim të veçantë u bëj shqiptarëve që ndodhen jashtë shtetit Shqiptar si Kosovës, Çamërisë, Strugës, Tetovës, Ulqinit, Tivarit, Preshevës etj.
Bashkim sa më të shpejtë të kombit Shqiptar.

Edhe një herë Gëzuar!

Ky urim u postua nga — Admiri92 (diskutimet) 27 nëntor 2012 19:28 (CET).

Urime 100 Vjetori i Pavaresise

Urime 100 vjetori i Pavaresise

Ky urim u postua nga — 46.19.226.5 27 nëntor 2012 20:38 (CET).

28.11.1912 - 28.11.2012 100 vjet Pavarësi

Ju uroj 100 vjetorin e Pavarësisë gjith Shqiptarve kudo që gjinden në rruzullin toksor.

Ky urim u postua nga — 94.109.112.122 27 nëntor 2012 21:18 (CET).

Urime 100 Vjetorin

Urime 100 Vjetorin te Gjith Shqiptareve.

Ky urim u postua nga — 79.106.109.170.

gezuar shqiperi 100 vjetorin e pavaresise!!!!!!!! :)

GEZUAR Shqiperi 100 vjetorin e pavaresise !!! :)

Ky urim u postua nga — 80.78.68.242 27 nëntor 2012 21:49 (CET).

100 vjet shtet

Gezuar 100 vjetorin e Pavaresise .. Proud to be Albanian <3

Ky urim u postua nga — 46.19.231.86 27 nëntor 2012 21:50 (CET).

Gezuar 100 vjetorin e pavaresise !

Ky urim u postua nga — Zmxx (diskutimet) 27 nëntor 2012 22:04 (CET).

Vendos_titullin!

GEZUAR 100 VJETORIN E PAVARESISE GEZUAR GEZUAR GEZUAR !!!


Ky urim u postua nga — 94.252.4.15 27 nëntor 2012 22:04 (CET).

100 vjet pavaresi ! Gezuar vellezer e motra shqipetare !!!!!!

Ky urim u postua nga — 77.242.23.243 27 nëntor 2012 22:06 (CET).

Vendos_titullin!

Shqipëria ime e dashur! Vëndi i Shqiponjave sot feston në te gjitha trojet e tij! Qoftë i bekuar përjetë ky kombi ynë dashur! Genti, (me emrin si princi Ilir), lindur në Vlorën e Ismail Qemalit!


Ky urim u postua nga — 79.106.109.164 27 nëntor 2012 22:06 (CET).

Vendos_titullin!

JU UROJ ME ZEMER 100 VJETORIN E PAVARESISE!


Ky urim u postua nga — 80.78.68.242 27 nëntor 2012 22:11 (CET).

Urime Shqipëri!

Urime për 1 ndër kombet më të lashta të historisë të njerëzimit, koha e vendostë në vëndin që e meriton !!!!

Ky urim u postua nga — Jamalban (diskutimet) 27 nëntor 2012 22:20 (CET).

100 VJET

Gezuar gjithe shqipetareve 100vjetorin dheshqiperia rrofte dhe per 1000000000000000000 vjet te bashkuar si shqipni etnike1


Ky urim u postua nga — 79.106.109.192 27 nëntor 2012 22:43 (CET).

Vendos_titullin!

GEZUAR 100 VJETORIN E PAVARESISE GEZUAR GEZUAR GEZUAR

Ky urim u postua nga — 80.213.124.57 27 nëntor 2012 23:09 (CET).

Vendos_titullin!

Gezuar 100 vjetorin e pavarsise te gjith shqipetarve kudo qe ndodhen !!

Ky urim u postua nga — 93.46.190.63 27 nëntor 2012 23:19 (CET).

Gëzohuni shqiptarë! 100 vjet të pavarur!

Ç'histori e madhe për një popull kaq të vogël. Dëgjojmë kaq shumë për drejtues shqiptarë në kohëra, të cilët kanë pasur pikësynime personale, etje për pushtet, dhe të tjerë që kanë luftuar për çështjen kombëtare deri në vdekje. Shqipëri, uroj që bijtë e tu, të ecin në dritë, të mendojnë për interesin e tjetrit, jo vetëm për atë personal. Shqipëtarë, qofshi zemërgjerë, këmbëngulës e të palodhur!


Ky urim u postua nga — 80.78.79.158 27 nëntor 2012 23:51 (CET).

100 vjet shtet

Ky urim u postua nga — 178.199.170.33 27 nëntor 2012 23:55 (CET).

GEZUAR!

Une banor i ketij shteti qe jeton i lire sot dhe qe vazhdoje pafundsisht kjo liri i uroj ketij populli GEZUAR PAVARESINE E SHTETIT TONE TE DASHUR SHQIPTAR !

Ky urim u postua nga — 95.107.171.19 28 nëntor 2012 00:07 (CET).

Vendos_titullin!

Urime 100 vjetori i pavaresise per te gjithe shqiptaret kudo qe jane, me respekt Rusha ch..


Ky urim u postua nga — 138.188.100.230 28 nëntor 2012 00:25 (CET).

Shpija e qefit :D

U shifshim tan bashk mas 100 t'tjerash e ma shum Shqipnia :D


Ky urim u postua nga — 213.207.43.147 28 nëntor 2012 00:26 (CET).

Urime Atdheu im Shqiperi!

Gezuar 100 vjetorin e mocmja ime e forte. Jam krenar qe jam bir I yti


Ky urim u postua nga — 93.186.23.85 28 nëntor 2012 00:27 (CET).

Vendos_titullin!

Gzuar 100 vjet pavarsi Shqipni!E vetmja gja qe me vjen keq asht qe ky 100 vjetor na gjeti te coptum e me kaq shum probleme.


Ky urim u postua nga — Shkodra9295 (diskutimet) 28 nëntor 2012 00:49 (CET).

Urime 100 vjeorin Shqiperi

Më lejoni që t'u uroj ju dhe gjithë shqiptarët e kudondodhur me rastin e kësaj ngjarje epokale dhe dite të shënuar në historinë tonë shekullore. E cila shpreh më së miri dëshirën dhe përpjekjet e shqiptarëve për të jetuar në liri e për të qenë zot të fateve të veta. Në klimën e lirisë shqiptarët kanë mundur të begatojnë dhe të përparojnë Atdheun e tyre, kanë zhvilluar e pasuruar kulturën dhe traditat e tyre. Ata kanë demonstruar para botës se janë komb liridashës, i kulturuar dhe i emancipuar që kërkojnë të jetojnë në harmoni e paqe me kombet e tjera. Këtë vitë kemi arsye të gëzojmë më shumë, pasi shpallja e Pavarësisë së Kosovës dhe vendimet e autoriteteve të Bashkimit Europian për përfshirjen e merituar të Shqipërisë në gjirin e shoqërisë europiane tregon se opinioni përparimtar botëror qëndron në mbështetje të aspiratave dhe angazhimit të kombit shqiptar në rrugëtimin e përbashkët drejt një rajoni dhe bote ku të sundojë barazia dhe vëllazërimi. Urojmë ditë më të lumtura e më të begatshme për gjithë popujt dhe për një prosperitet më të shkëlqyer të Atdheut tonë. GEZUAR 100.Nga Ilir Ismaili

Ky urim u postua nga — 46.99.43.185 28 nëntor 2012 00:50 (CET).

Vendos_titullin!

GEZUAR SHQIPERIA IMEEE , 100 VJET SHTET , PERJETESISHT SHQIPE

Ky urim u postua nga — 151.51.110.101 28 nëntor 2012 00:50 (CET).

Gezuar Ditelindjen e 100te te gjithe atyre qe e kuptojne dhe e flasin gjuhen time, ska rendesi ku je, ne Prishtine a Tirane, ne Presheve a ne Preveze, ne Shkup apo ne Ulqin, ne New York apo ne Rome, je ende, ke qene apo do te jesh...

Gezuar Ditelindjen e 100te te gjithe atyre qe e kuptojne dhe e flasin gjuhen time, ska rendesi ku je, ne Prishtine a Tirane, ne Presheve a ne Preveze, ne Shkup apo ne Ulqin, ne New York apo ne Rome, je ende, ke qene apo do te jesh, rendesi ka qe sot te ndihesh ne paqe dhe kuq e zi... sherrin e perditshem me veten e vazhdojme pasneser;-)

Ky urim u postua nga — Shoqeria civile (diskutimet) 28 nëntor 2012 00:50 (CET).

Urime o SHQIPTAR .!

Urime Shqiptar. . . !

100 vjet SHTET .!

Mbaj koken lart. Qendro krenar. Tregoi te gjitheve. Qe jemi Shqiptar ....

gezuar 100 vjetorin e pavarsise Shqiperi~

Ky urim u postua nga — 50.70.117.205 28 nëntor 2012 01:03 (CET).

Gezuar Shqiperi

Gezuar te gjithe shqipetaret kudo qe jane kete feste te madhe te historise sone nje shekullore!!!Jemi krenare qe jemi shqipetare!!!


Ky urim u postua nga — 217.21.156.103 28 nëntor 2012 01:05 (CET).

100 vjet shtet !

O Flamur gjak, o flamur shkabë, O vënd e vatr' o nën' e babë, Lagur me lot, djegur me flagë, Flamur i kuq, flamur i zi. Fortesë shkëmbi tmerr tirani, S'të trëmb Romani, as Venecjani, As Sërb Dushani, as Turk Sulltani, Flamur i math për Vegjëli Flamur që linde Shën Kostandinin, Pajton Islamn' e Krishtërimin, Çpall midis feve vllazërimin, Flamur bujar për Njerëzi. Me Skënderben' u lavdërove Dhe në furtun' i funtmi u shove, Me Malon prapë lart vrapove, Yll i pavdekur për Liri. Sa shpesh pastaj përdhè u shtrive Me zjarr e zi u ndeze u nxive, Po çdo mizor me shpat' e grive, O fushë-kuq, o shkabë-zi. Përpjetë prie Shqipërinë, Përlintj'a shpirtin dhe fuqinë, Diell për vllanë, yrnek për fqinë Për botën ëndr' e qjell i ri. Urime 100 vjet shtet!


Ky urim u postua nga — 46.99.49.12 28 nëntor 2012 01:06 (CET).

Vendos_titullin!

Urime 100 vjetori I nenes Shqiperi, dhashte Zoti qe shpejt te behemi bashk dhe te jemi me te forte


Ky urim u postua nga — 92.53.47.35 28 nëntor 2012 01:07 (CET).

happy birthday albania ....

happy birthday albania from lagjiaone

Ky urim u postua nga — 79.106.11.95 28 nëntor 2012 01:09 (CET).

Vendos_titullin!

Ne jemi nje komb. Ne jemi je shtet. Flasim nje gjuhe. Gezuar 100 vjet ....

Mbaj koken lart. Qendro krenar. Tregoi te gjitheve. Qe jemi Shqiptar ....

Ky urim u postua nga — 79.106.109.170 28 nëntor 2012 01:09 (CET).

Gezuar te gjithe Shqiptareve 100 vjetorin e pavarsise

Ju uroj te gjithe Shqiptareve gezuar 100 vjetorin e pavarsise !!! Shqiperi Etnike


Ky urim u postua nga — 79.106.109.137 28 nëntor 2012 01:09 (CET).

Vendos_titullin!

Urime SHQIPTARI 100 vjetorin dhashte zoti qe te kemi BASHKIM KOMBETARE sa me pare, ku gjeneratat e reja te festojne ne 200 vjetorin e pavaresise edhe Bashkimin Kombetar, Me respekt nga KUMANOVA


Ky urim u postua nga — 95.180.240.226 28 nëntor 2012 01:10 (CET).

Urime!

Ju Uroj te gjith Shqiptareve kudo qe ndodhen gezuar 100 vjetorin e pavarsise :D

- Mustafa Shemsi Hoxha


Ky urim u postua nga — 79.106.109.191 28 nëntor 2012 01:10 (CET).

Urime Shqiptar <3

Urime te gjith SHQIPETAREVE Ku do qe jane 100 Vjetorin e Pavarsise se Shtetit te Shqiperis .


Ky urim u postua nga — Arlind Beqiri178.175.118.145 28 nëntor 2012 01:11 (CET).

Vendos_titullin!

GEZUAR 100 VJETORIN E PAVARESISE SHQIPTAREVE KUDO QE JANE!


Ky urim u postua nga — 79.106.109.192 28 nëntor 2012 01:11 (CET).

urime 100 vjetori i pavarsis

urime shqiptar kete dit te madhe qe e kemi pritur pa durim


Ky urim u postua nga — 82.113.106.24 28 nëntor 2012 01:14 (CET).


Urime 100 viet shtet Shqiptar

ty shqiperi t'qofsah fal , se tkam nën e mke dial

jom krenar qe jom Shqiptar , rrnofsh gjithmon oj shqiperi

un jom mir , kur osht mir shqypnia ( Isa Boletini )


Ky urim u postua nga — 82.114.95.85 28 nëntor 2012 01:14 (CET).

KUQEZI

Nalu pak e meno,sjena pak jena DO KUQ E ZI jena NJO. 1 flamur 1 qellim 1 komb 1 qendrim.

Urimee


Ky urim u postua nga — 213.163.107.91 28 nëntor 2012 01:15 (CET).

PER TY SHQIPRI....

....U RRITE DHE U POQE PO NGA LEGENET POLITIKAN AMA U DOGJE.....POR GJITHSESI GEZUAR PAVARSINE....

Ky urim u postua nga — 95.241.14.31 28 nëntor 2012 01:15 (CET).

Gezuar 100 Vjet pavarsi 100 vjet shtet 100 vjet sovranitet rrofte shqiperia etnike [Erjon Broshka]

Me vjen mire qe Wikipedia shqip vendosi kete gje per ne... PEr nje popull mijera vieçar, per nje popull si ai shqiptar, ose ma sakt Ilir... Para-ardhesit tane kan jetuar ne trojet tona qe fatkeqsisht u coptuan, u plaçkiten, u dogjen dhe u mjeruan per 1 shekull me radhe çameria vajton akoma dhe bijt e shqipes kerkojn vetem drejtesi dhe vetem ate... Siç e thashe dhe per pavarsin e Kosoves, past kemben e mbar pertrojet e tjera ti bashkohen te madhit komb... Rroft shqipnia etnike, rrofte fryma e shenjte e elites shqiptare... Ne ferr u djegshin dhe mos pafshin piken e hajrit ata qe shesin gjakun e tyre per nje cope buke... Gezuar 100 Vjet pavarsi... 100 vjet shtet dhe 100 vjet mjerim qe ska fund per ne...:(

Me posht po ju le nen vargjet e Pashko Vasa.

Pashko Vasa (1880) E perktheu ne anglisht Prof. Peter Prifti

O MOJ SHQIPNI

O moj Shqipni, e mjera Shqipni kush te ka qitë me krye në hi? Ti ke pas kenë një zonjë e rande burrat e dheut te thirshin nanë Ke pasë shumë t'mira e begati me vajza t'bukra, me djem t'ri Gja e vend shumë, ara e bashtina me armë të bardha e pushkë ltina me burra trima, me gra të dlira ti ndër gjithe shoqet ke kene ma e mira Kur krista pushka si me shkrep moti Zogu i shqiptarit gjithmonë i zoti ka qënë për luftë e n'luft ka vdekun e dhunë mbrapa kurr s'i ka mbetun Kur ka lidh besën burri i Shqipnisë I ka shti dridhën gjithë Rumelisë ndër lufta t'rrepta gjithkund ka ra me faqe t'bardhë gjithmonë asht da Po sot, Shqipni, pa m'thuej si je? Po sikur lisi i rrxuem perdhe Shkon bota sipri, me kambë të shklet e një fjalë të ambël askush s'ta flet Si mal me borë, si fushë me lule ke pas ken veshun, sot je me cule e s'të kan mbetun as emn, as besë vet' i ke prishun për faqe t'zezë Shqiptar',me vllazën jeni tuj u vra ndër njëqind çeta jeni shpërnda... Qani ju shpata e ju dyfeqe shqiptari u zu si zog ndër leqe Qani ju trima bashkë me ne Se ra Shqipnia me faqe n'dhe E s'i ka mbetun as bukë as mish as zjarm në votër as dritë as pishë as gjak në faqe as nder ndër shokë por asht rrëxue e bamun trokë Para se t'hupet kështu Shqipnia me pushkë n'dorë le t'desë trimnia Çoniu shqiptarë prej gjumit çoniu të gjithë si vllazën n'një besë shtrëngoniu e mos shikoni kisha e xhamia feja e shqiptari asht shqiptaria Qysh prej Tivarit deri n'Prevezë gjithkund lshon dielli vapë edhe rrezë asht toka jone, prind na e kan lane kush mos na e prekë se desim t'tanë


ALBANIA

Oh, poor Albania, bruised from lashes Who dared push your face in ashes? Hailed once a woman of noble birth, Mother you were called by men of this Earth. Rich you were, to tell the truth. With lovely girls and handsome youth, With lots of cattle, gardens, farms With Latin rifle and other arms With men of courage and women of cheer In all the world you had no peer.

When guns boomed like the crack of thunder Albania’s men rushed out of yonder, And always fought well, till the end came, And never soiled their name with shame. When men of Albania pledged to fight, All of Rumelia shivered with fright, In fierce battles they fought and died, With honor their memory inscribed.

But now, Albania, you’re a sight of woe Just like an oak tree brought down low! All step on you as if you were dead, And not one kind word to you is said. Once you dressed well, like a woman high-born, Today, your fine robes are badly torn, You’ve lost your name, your faith, too, And none is to blame for it but you.

Albanians, you are slaying one another, Some shout for country, some against sin, One says I’m Turk, another Latin, Others Greeks or Slavs profess to be, Fools! You are brothers can’t you see?

Priests and mullas have made you mute To keep you split and destitute. Foreigners sit by your fireplace, Your wives and sisters they disgrace, And if money comes knocking on your door The faith of your father you ignore, You become slaves of alien boors, Whose race and tongue differ from yours.

Weep, oh your rifles and you who care Albanians, like birds, are caught in a snare, Weep with us, you warriors all around, For Mother Albania, lying on ground; She has no bread or meat to eat, Nor fire in the hearth, not light or heat, Pale of cheek and unrespected, She lies broken and neglected! Gather you women, so pretty and spry, Who know so well to weep and cry. For she’s shorn of honor and forlorn, She’s like a widow whose man is gone, She’s like a mother without a son!

Who has the heart to let cruel death, Take this brave women, panting for breath? Can we allow aliens to smother And trample on our cherished Mother? No, no! Such shame no one can beat, Such vile conduct all men forswear! Let warriors die carrying the banner Before Albania is lost in this manner

Awake, Albania, it’s time to rise And bind yourselves with brotherly ties; Look not to church or mosque for pietism, The faith of Albanians is Albanianism!

From Tivar all the way to Preveze The sun sends down its light and rays; It’s our land, the land of our ancestors, To the death we’ll defend it from predators Better to die for it like the man of old, Than in shame before the Lord!


Ky urim u postua nga — 82.185.96.82 28 nëntor 2012 01:18 (CET).

Vendos_titullin!

Gezuar 100 vjetorin e shtrenjta Shqiperi ..

Gezuar te gjithe shqiptareve ku gjinden diten e 100 vjetorit te Flamurit shqiptar. Zoti i bekofte shqiptaret kudo qe gjinden. Na bashkofte Flamuri te gjithe shqiptareve nje her e pergjithmone ne nje shtet te vetem dhe te forte ! Skenderi nga KumanovaKy urim u postua nga — 80.137.116.52 28 nëntor 2012 01:21 (CET).

URIME SHQIPERI

Ky urim u postua nga — 46.99.56.101 28 nëntor 2012 01:24 (CET).

Vendos_titullin!

Gëzuar pavarsinë Shqipëria ime e dashur...


Ky urim u postua nga — 79.106.109.177 28 nëntor 2012 01:32 (CET).

Urime 100 vjetori

Ky urim u postua nga — 46.99.25.175 28 nëntor 2012 01:36 (CET).

Vendos_titullin!

Urime SHqiperise dhe gezuar PAVARESINE..:)


Ky urim u postua nga — 79.106.109.200 28 nëntor 2012 01:38 (CET).

Vendos_titullin!

Edhe shume vite te tjera e dashtun Shqipni! Perher e ma te bukur ne cdo pervjetor! <3


Ky urim u postua nga — 80.78.68.244 28 nëntor 2012 01:45 (CET).

100 vjet shtet

Urime 100vjetori i pavarsis....


Ky urim u postua nga — Rks08 (diskutimet) 28 nëntor 2012 01:53 (CET).


Gezuar Ditelindjen!

100 vite perpjekje per te qene e lire Shqiperi! Me pelqen edhe sot te permend Naimin duke thene:"Lum kush do te rroje, ta shikoj zonje!" E tille qofsh gjithmone!

Ky urim u postua nga — 79.106.109.237 28 nëntor 2012 02:04 (CET).

ETHNIC ALBANIA

Urime SHQIPNI 100 vjet Pavarsi,se shtet je prej se egzsiton BOTA. TE DUA SHQIPERI


Ky urim u postua nga — 178.132.217.18 28 nëntor 2012 02:10 (CET).

URime shqiperi

Thank you wikipedia


Ky urim u postua nga — 79.126.138.116 28 nëntor 2012 02:14 (CET).


Gëzuar

Gëzuar festën të gjithëve, edhe 200 Shqipërisë.


Ky urim u postua nga — Mrhelionprime (diskutimet) 28 nëntor 2012 02:41 (CET).

Gezuar Shqiperia ime

Gezuar te gjithe shqiptareve diten e pavarsise! Ta festojme te gjithe kete dite kudoqe jemi. Jam krenare qe jam Shqiptare. Gezuar Shqiperia ime

Ky urim u postua nga — Ariela08 (diskutimet) 28 nëntor 2012 02:48 (CET).

Urime 100 Vjetorin e Pavaresis se Shqiperis

Sot Feston e gjith bota sepse ne te ghith boten ka Shqipetar edhe nuk rin asnje pa e festuar kete dit. Edhe nje her Urime te perzemerta ua uroj gjith Shqipetareve nga do qe jan Gezuar 100 Vjetorin e Pavaresis. O Sa Mir Me Qen Shqipetar O Hej O Hej.


Ky urim u postua nga — 85.30.88.2 28 nëntor 2012 02:50 (CET).

1oo years of Independence

Happy 100th anniversary of independence "ETHNIC ALBANIA"


Ky urim u postua nga — Ervin Stojku (diskutimet) 28 nëntor 2012 03:01 (CET).

Urime Shqiperia ime!

Urime Shqiperia ime. Qe ketej e tutje vetem bashkim paste per shqipetaret Feja jone asht shqiptaria. Nderim te gjithe te reneve te atdheut, heroizmi dhe sakrifica e te cileve na ben ne te gezojme kete dite. Urime!


Ky urim u postua nga Geri Enea & Skerdi [Diskutime] 28 nëntor 2012 03:14 (CET).

100 Vjet Shtet

Urime pavaresia gjith shqiptareve, edhepse jemi te ndare po zemra jone rrjeh nje.


Ky urim u postua nga — 92.60.25.82 28 nëntor 2012 03:42 (CET).

Urime 100 Vjetorin

Urime 100 Vjetorin Shqipetar kudo qe ndodhemi . Krenar qe jemi ShQipetare ....


Ky urim u postua nga — 203.110.205.218 28 nëntor 2012 03:44 (CET).

Gezuar 100 vjetorin Shqiperia jone e dashur

Gezuar 100 vjetorin e Pavarsise Shqiperia jone e dashur.


Ky urim u postua nga — 99.122.146.190 28 nëntor 2012 05:12 (CET).

GEZUAR 100 vjet pavaresi SHQIPËRIA

GEZUAR 100 vjet pavaresi SHQIPËRIA. Thank you Google for this gift that you made to Albania...Ky urim u postua nga — E.Papanikolla 28 nëntor 2012 06:42 (CET).

GEZUAR 100 VJETORIN E PAVARESISE

Ky urim u postua nga — 94.125.115.129 28 nëntor 2012 06:47 (CET).


Urime 100 vjetori i Pavarësisë së Shqipnisë - për bashkim kombtar

Urime 100 vjetori i Pavarësisë së Shqipnisë - për bashkim kombtar sa ma të shpejtë. Adnan Mustafa dhe familja

Ky urim u postua nga — 46.99.4.76 28 nëntor 2012 08:02 (CET).

Gezuar Pavaresine!

Gezuar 100-vjetorin Nena Shqiperi!U befshin realitet endrrat e githe shqiptareve!


Ky urim u postua nga — Lejdi (diskutimet) 28 nëntor 2012 08:04 (CET).

Me shumë urime......!

100-vjet.png

Gëzuar 100-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë !!!

Me shumë urime nga Australia !

Rroft Shqipëria !!!


N.J.

Ky urim u postua nga — Resnjari (diskutimet) 28 nëntor 2012 08:16 (CET).

100 vjet Shtet!

Urime te gjitheve per 100 vjetorin e Pavaresise! Pas shume vuajtjesh e pas shume lufterash ku te paret tane kane derdhur gjakun e tyre per ti dhene lirine ketij vendi, erdhi dhe kjo dite. E gezofshim Shqiperine dhe rrofte sa me gjate! Gezuar! Eridon Drazhi

Ky urim u postua nga — 217.24.246.34 28 nëntor 2012 08:19 (CET).

Gezuar Shqiperi!!!!!

Gezuar 100 vjetorin Shqiperi...!!!!! Megjithese te kane rene mbi koke te gjitha rrebeshet e te huajve, megjithese nuk ta kane dashur te miren si te huajit ashtu dhe te tute, perseri ti mbijetove, dhe ja arrite te festosh 100 vjetorin, por perseri e ndare dhe e copetuar.... e kjo edhe fale atyre djemve plangeprishes qe te jane vene ne krye..... E megjithate ti perseri ke mbijetuar dhe mbijeton, nje cope vend me nje histori te veçante, me nje gjuhe te veçante dhe me zakone te veçanta qe nuk i gjen ne asnje treve tjeter.... Gezuar Shqiperi, Gezuar....dikur edhe ti do te behesh ashtu siç ta do sera... do te behesh pa tjeter.....


Ky urim u postua nga — 79.106.109.198 28 nëntor 2012 08:29 (CET).

100 Vjet Shtet

GEZUAR DITELINDJEN SHQIPERIA IME ! PERVJETORIN TJETER E FESTOFSHIM TE BASHKUAR ! 100 VJET SHTET 2000 VJET KRENARI !

Ky urim u postua nga — 79.106.109.213 28 nëntor 2012 08:42 (CET).

SHQIPERIA IME !!

Gezuar O Shqiperi !!!!


UNE TE URROJ TY GEZUUAR NE KETE PERVEJTOR TE 100 DHE U BEFSH EDHE ∞ (infinitive)

GEZUARR NgA VASIL GEGA

Ky urim u postua nga — 79.106.109.213 28 nëntor 2012 08:42 (CET).

Vendos_titullin!

Dhe gjithckaaa eshte shendrruar n'kuq e zi... ♥

Ky urim u postua nga — 46.255.147.180 28 nëntor 2012 08:44 (CET).

Me shpirt GEZUAR!

GEZUAR motra e vellezer!

Kjo eshte festa me e madhe ne Shqiperi!

Shpresoj qe kete tradite festimi mbarekombetare ta vazhdojme cdo vit!

Kemi perpara shume pune per te bere. Kosova ishte dhurata me e madhe per permbylljen e 100 vjetorit te pare, 100 vjetori i dyte do te realizoje bashkimin e dy Shqiperive dhe trojeve te tjera shqiptare.

Mbahu Çameri, se shpejti do te bashkohesh me familjen tende.

Feja e Shqiptarit eshte SHQIPTARIA!

Ky urim u postua nga — 31.44.78.97 28 nëntor 2012 08:44 (CET).

Urime Shqiptare!Festa e 28 Nentorit ngritja e flemurit nga patrioti ISMAIL QEMALI ne qytetin e Vlores

Urime 100 vjetorin Shqiperi.....


Ky urim u postua nga — 79.106.109.72 28 nëntor 2012 09:05 (CET).

GEZUAR PERVJETORIN E 100 SHQIPERI, DHE TI O VLORA IME KAQ KRENARE, PER ATE QE I KE DHENE KETIJ KOMBI

FLAMURI I SKENDERBEUT DHE MIRESIA NA UDHEHEQTE DHE NA BASHKOFTE GJITHNJE. TA GEZOJME TE GJITHE BASHKE KETE PERVJETOR.


Ky urim u postua nga — 79.98.113.242 28 nëntor 2012 09:11 (CET).

Urimeee

Urime Shqipetarve kudo qe ndodhen!! 100 Vjet Shtet , 100 Vjet Krenari!!!

Ky urim u postua nga — 77.29.159.8 28 nëntor 2012 09:20 (CET).

PERËNDIA E BEKOFTË SHQIPËRINË

GËZUAR FESTËN E 100 VJETORIT TË PAVARËSISË SHQIPËRI E DASHUR. SHQIPËRI E DASHUR VENDI IM, SHQIPËRI E SHTRENJTË, SHQIPËRI E BEKUAR, SHQIPËRI E BUKUR, SHQIPËRI E MIRË, GËZUAR 100 VJETORIN E PAVARËSISË. PERËNDIA TË BEKOFTË FORTË EDHE SHËROFTË TË GJITHA PLAGËT E TUA. PERËNDIA E DERDHTË DASHURINË E TIJ MBI CDO SHQIPËTAR. TË DUA SHQIPËRIA IME. --80.78.79.154 28 nëntor 2012 11:04 (CET)ORGES HYSENAJ NGA TEPELENA.


Ky urim u postua nga — 80.78.79.154 28 nëntor 2012 09:22 (CET).

Vendos_titullin!

100 vjet pavaresi. Uroj te gjithe shqiptaret kudo ku jane Urime ,Bashkim dhe mirkuptim ndermjet njeri tjetrit.

Ky urim u postua nga — 80.78.79.153 28 nëntor 2012 09:27 (CET).

Urime shqiptar kudo qe jeni!!!!!

urime shqiptar, shpresoj qe te festohet edhe 1000 vjetori nga pasardhesit tane nese do All-llahu i madheruar...

Ky urim u postua nga — 82.114.93.124 28 nëntor 2012 09:27 (CET).

100 Vjetori I Pavaresise ‼ Urime ‼

Te Dashur Miq Dhe Njerez Ju Uroj Nga Zemra Urime 100 Vjetorin E Pavaresise ! 100 Vjet Shqiperi ... 100 Vjec Vafsh Edhe Ti ! Jam Krenar Qe Jam Shqipetar !

Gezuar Nga "Ledio Azemaj"

Ky urim u postua nga —Ledio Azemaj.

Vendos_titullin!

Sakrifica ime per SHqiperine?Do qendroj ketu dhe pse me vijne vazhdimisht plot raste dhe mundesi per tu larguar...sepse ne fund te fundit edhe pse mund te bejme nje jete mizerje edhe pse cdo gje qe ndodh ketu duket gabim.Ky eshte kombi im.Do ta dua perjete dhe gjithmone do luftoj per dite me te mira.Luftoj une lufton ti,luftojme te gjithe.Jemi ne ata qe e krijojme kombin.Neqoftese ne jemi duke vepruar gabim dhe ai eshte duke bere te njejten gje.Armet e mija jane Dija dhe Fjala e lire. Per sa kohe une e dhe ti do veme keto ne pune,cdo gje do shkoje mire Miku im! Gezuar Shqiperi !

Ky urim u postua nga — 79.106.5.65 28 nëntor 2012 09:33 (CET).

Urime per 100 - vjetorin nga Oti Pogradec

Gezuar te gjithe shqiptareve kudo qe ndodhen 100 - vjetorin e Pavaresise !Ky urim u postua nga — 79.106.6.194 28 nëntor 2012 09:40 (CET).

Vendos_titullin!

URIME SHQIPERI !!!!!!!


GEZUAR 100 VJETORIN E SHPALLJES SE PAVARESISE !!!!!!!

Ky urim u postua nga — 95.107.250.1 28 nëntor 2012 09:41 (CET).

NGA SHENDI URIME DHE GEZUAR GJITHE SHQIPETAREVE !

URIME SHQIPERI !!!!!!!


GEZUAR 100 VJETORIN E SHPALLJES SE PAVARESISE !!!!!!!

Ky urim u postua nga — 95.107.250.1 28 nëntor 2012 09:43 (CET).

Vendos_titullin!

URIME URIME VINE NGA ZEMRA IME! :)

Ky urim u postua nga — 95.107.164.114 28 nëntor 2012 09:43 (CET).

Shqipëria jonë!

Të ma gëzofsh ditëlindjen e pavarësinë e 100 moj Shqiperia jonë! Sot e gjithë Shqipëria është kuq e zi,sepse jemi të lirë të vishemi kuq e zi,të ndjehemi kuq e zi e të festojmë kuq e zi për 100 vjet pavarësi,dhe s’do të reshtim së festuari deri në përjetësi sepse jemi krenarë që jemi SHQIPTARË. ♥ !


Ky urim u postua nga — 79.106.12.64 28 nëntor 2012 09:50 (CET).

Gezuar Shqiperia ime.

gezuar shqiperi


Ky urim u postua nga — 31.22.48.66 28 nëntor 2012 09:51 (CET).

Vendos_titullin!

GEZUAR DITELINDJEN ATDHU IM

Ky urim u postua nga — 95.107.232.38 28 nëntor 2012 09:53 (CET).

Kejdi

Urime Mbare Shqipetaret, Ishalla bashkohena me kosoven keto dite

Ky urim u postua nga — 31.44.74.159 28 nëntor 2012 09:54 (CET).

Gezuar 100 vjet pavaresi, 100 vjet shtet

Urime Shqiperia ime...ky është një urim i fituar me gjak nga një komb që Perëndia ia dha emrin dhe askush nuk mund ta shuaj dot...askush...sepse Zoti vet e mbron dhe e do...për këtë ditë të lirë që ne festojmë. Faleminderit Jezus, i miri dhe i vetmi Zot që u sakrifikua...kam arsye pse të festoj sot, festoj për lirinë që e kam në këtë 100 VJETOR...

MOS PAÇ KURRË FUND SHQIPËRIA IME

me respekt MIRANDA

Ky urim u postua nga — 31.22.48.64 28 nëntor 2012 10:02 (CET).

Vendos_titullin!

URIME<3!!!

Ky urim u postua nga — 85.1.13.38 28 nëntor 2012 10:17 (CET).

Vendos_titullin!

Many Blessings over a country that has overcome so much hardship in her history. I hope this joined celebration will bring unity, dignity and excellence over the country, it's people and it's institutions. May our Heavenly Father give wisdom and guidance to your leaders. Urime, rrofsh Shqiperi!


Ky urim u postua nga — Fredwest (diskutimet) 28 nëntor 2012 10:28 (CET).

Kerkoj falje !

Po po flaje te kerkoj o flamur . Une nje student i vuajtur e i lodhur te kerkoj falje qe ti e feston ditelindjen e te nderojne sa per sy e faqje politikane tradhetare. Do te behet Shqiperia or Babe , do te behet ! Per te do te luftoj une, e bashke me mua edhe milione te tjere.


Gezuar ditelindjen oj nena ime e e stermunduar ! Gezuar Ditelindjen Shqiperia ime !

Ky urim u postua nga — 79.106.109.208 28 nëntor 2012 10:39 (CET).

Gezuar Shqiperi!

Gezuar 100 vjetorin e Pavaresise Shqiperia ime! Shqipëria do të rrojë, për të, për të luftojmë ne! ♥


Ky urim u postua nga — 79.106.109.188 28 nëntor 2012 10:47 (CET).

Vendos_titullin!

urime shqiperi edhe 100 vjet

Ky urim u postua nga — 79.106.109.194 28 nëntor 2012 10:48 (CET).

Gezuar Shqiperi!

Gëzuar ditëlindjen e 100-të Shqipëri!!! Zoti sjelltë liri të vërtetë mes shqiptarëve! Gezuar Shqiperi! Me shume dashuri, drejtesi dhe qytetari!

Ky urim u postua nga — 217.24.246.34 28 nëntor 2012 10:48 (CET).

Gezuar Shqiperi!

Gëzuar ditëlindjen e 100-të Shqipëri!!! Zoti sjelltë liri të vërtetë mes shqiptarëve! Gezuar Shqiperi! Me shume dashuri, drejtesi dhe qytetari!


Ky urim u postua nga — Seat (diskutimet) 28 nëntor 2012 10:55 (CET).

Vendos_titullin!

Gezuar Shqiperia ime!!! Qofsh perhere e pavaruar!!!

Ky urim u postua nga — 95.107.247.16 28 nëntor 2012 10:55 (CET).

Urime ditelindja e 100 Shtetit Shqiptar

Urime gjithe shqiptareve Shtetin Kombetare, Shqiperinen Etnike !!

Ky urim u postua nga — 46.99.56.48 28 nëntor 2012 10:59 (CET).

Endrit R. Haxhiu

TE GJITHË SHQIPTARVE, URIME 100 VJETORI I PAVARËSISË SË SHQIPËRISË....

Ky urim u postua nga — 84.22.45.131 28 nëntor 2012 10:03 (CET).

Urime nga rona

Urime Shqiperi 100 vjetori i Pavaresise, paq suksese dhe trumfe ne cdo sfere.Shqiperia jone e bukur dhe e dashure!!!


Ky urim u postua nga — 213.163.103.165 28 nëntor 2012 11:10 (CET).

Poezi nga Daut Demaku per 100 vjetor !!

Të dua populli im Edhe kështu siç je Të dua Edhe kur ti s’më do Të dua atdhe Edhe kur ti s’më flet Të dua atdhe beso Edhe vend për vorr Kur nuk jep Të dua atdhe Edhe kur kënaqem me ty Por të dua, O i miri atdhe Edhe në vuajtje në gazep Edhe në gëzime Kur fjala të ka lezet.

Të dua atdhe Edhe kur çmendesh E ti e di edhe vet Ty të ndodhë shpesh Shpesh ti egërsohesh Edhe fëmijët tu Nganjëherë i vret!

Të dua atdhe Edhe kështu siç je Se në këtë tokë Të vjetër Unë fëmija yt i vogël Nuk kam asnjë Atdhe tjetër.

Urime 100 vjetorin e pavaresisë e të ardhshin ditët e bashkimit e të lirisë, atdhe!

Ky urim u postua nga — 46.99.56.48 28 nëntor 2012 11:13 (CET).

Perjete SHQIPERI !

Pershendetje te gjithe bashkatdhetareve te mi kudo qe ndodhen. Eshte mallengjyese dhe shpresedhenese te shohesh kaq shume kuqezinj te mbledhur bashke. Uroj qe keshtu te jemi perjetesisht. Uroj qe kjo ndjenje bashkimi dhe vellazerimi te zgjase pafundesisht, nga sot. Ne keto dite festive kam pare se te githe jemi bere me te mire me njeri tjetrin, por mbi te gjitha jemi bere me te mire me SHQIPERINE tone ! RROFTE KOMBI SHQIPTAR ! RROFTE SHQIPERIA ! RROFTE BASHKIMI KOMBETAR !

Mentor Hima (Durres)


Ky urim u postua nga — 80.78.77.230 28 nëntor 2012 11:18 (CET).

URiME SHQiPERi

Uяìme oj Shqìperì 1OO vjetoяì Pαvαrsis ♥ [ 28.11.1912 - 28.11.2012 ]

Shqiponjα feston me Shqipet e vetα Gezuar Shqiptαri, Shipni tungjαtjetα! Feston Vℓorα e feston Tirαnα 1OO vjetori kjo dit o e jonα! Zαnin ma nin pi Shkupit n`Prishtin N'Preshev e ℓugin, çαmeri e Jαnin jenα krejt bashk t`mℓedhun n`nji vadhe Ngritet fℓαmuri n`Shqiprin e mαdhe ! ♥ushtrrinalikja ;)


Ky urim u postua nga — Adelina M. -Austri/Kosovë .

URIME SHQIPERI!!!

Gezuar pavarsine shekullore Shqiperi!! per nje Shqiperi te madhe ne 200 vjetorin e saj!!!

Ky urim u postua nga — 31.44.73.183 28 nëntor 2012 11:25 (CET).

Per SHQIPERINE!

Urime 100 Vjetorin e Pavaresise. Gjithe bashke........ Familja Mahmudaj


Ky urim u postua nga — 80.78.68.242 28 nëntor 2012 11:35 (CET).

Urime Shqipëri e gjithë Shqipëtar/e kudo që jeni 100 vjetorin e Pavarësis!!!

Ky urim u postua nga — Ganasamiri (diskutimet) 28 nëntor 2012 11:40 (CET).

Vendos_titullin!

SHQIPETAR GEZUAR 100-VJETORIN E PAVARSISE U DESH NJE KOHE SHUME EGJATE PER TE ARDHUR KJO DITE POR SOT TE GJITHE PERSONAT E REPUBLIKES SE SHQIPERISE E NDIEJNE VETEN KREVARE QE JANE SHQIPTAR . SHQIPERI->KOSOVE,CAMERI

Ky urim u postua nga — Lanoal (diskutimet) 28 nëntor 2012 11:43 (CET).

Gezuar!

Gezuar 100 vjetorin e pavaresise Shqiperia ime!


Ky urim u postua nga — 84.20.80.9 28 nëntor 2012 11:44 (CET).

GEZUAR 100-VJET PAVARSI

Ky urim u postua nga — Lanoal (diskutimet) 28 nëntor 2012 11:45 (CET).

SHQIPETRA GEZUAR 100-VJETORIN E PAVARSISE . TE NDIHEMI KRENARE QE JEMI SHQIPTAR , U DESH NE KOHE E GJATE QE NE TE JETONIM KETE KOHE POR SOT JEMI NE NGA SHTETERT QE PO BEJME PERTARIM

100 vjet shqiperi e pavarur

i uroj te gjithe shqipetaret aneembane gezuar 100 vjetorin e pavaresise ta gezojne kete dite sepse eshte nje dite e shenuar dhe e shenjte per te gjithe shqipetaret besoj se asnjeri nga ne ska per ta harruar kete dite


Ky urim u postua nga — 79.106.109.221 28 nëntor 2012 11:46 (CET).

Vendos_titullin!

Te dashur miq , Jemi me fat qe ne sot festojme lirshem , mbi te gjithash jemi me fat se sot ne festojme 100 vjetorin e pavaresise se shtetit Shqiptar . Ky muaj i lavdise , muaj qe solli ne jete frymen e lirise , komandantin legjendar Adem Jashari si dhe Ushtrine Clirimtare te Kosoves , le te behet udherrefyes drejt rruges per bashkim . I pritshim edhe shume shekuj te tjere te bashkuar si nje komb , si nje territor , si nje gjak. Zoti e bekofte Shqiperine , Zoti i bekofte Shqipetaret ! AG


Ky urim u postua nga — 46.99.3.24 28 nëntor 2012 11:48 (CET).

Albania - SHQIPERIA

Gezuar ditelindjen e 100 Shqiperi. Gezuar pavaresin e 100 Shqiperi. Urime me te perzemrta nga Maqedonia, Kosova, Mali i Zi etj. Edhe 100 <3

Ky urim u postua nga — 92.60.29.155 28 nëntor 2012 11:48 (CET).

100 vjetori i pavaresise

Gezuar te gjithe shqiptareve 100 vjetorin e pavaresise qofte i lumtur Shqiperia e lire

Ky urim u postua nga — anonim.

jam krenar qe jam shqipetar

dua ti uroj te gjithe shqipetaret kudo qe ndodhen gezuar 100 vjetorin e pavaresise nga goku

Ky urim u postua nga — 79.106.109.221 28 nëntor 2012 11:55 (CET).

Vendos_titullin!

SHQIPTARE ANEMBANE GEZUAR 100 VJETORIN E PAVARSISE SOT E GJITHMONE RROFTE SHQIPERIA JONE E BEKUAR QOFTE NGA ZOTI


Ky urim u postua nga — 79.106.109.170 28 nëntor 2012 12:03 (CET).

dykrenaret 100 vjecare

gezuar 100 vjetorin e pavaresise! 100 vjet ka shqiponja dykrenare qe fluturon e lire pa pranga ne qiellin e lirise te SHQIPERISE.

Ky urim u postua nga — anonim 28 nëntor 2012.

Urim per 100 Vjetorin!

Gëzuar Shqipëri ! Gëzuar Shqiptar ! Gëzuar ti emër që na bën krenar.


Ky urim u postua nga — 79.106.109.175 28 nëntor 2012 12:06 (CET).

Thank You wikipedia

Urime shqiperise :) Thank you wikipedia

Ky urim u postua nga — 79.106.5.59 28 nëntor 2012 12:09 (CET).

100 VJET PAVARESI

GERZUAR 100 VJET PAVARESIE SHQIPERI!!! URIME TE GJITHE SHQIPETAREVE KUDO QE NDOHEN.

Ky urim u postua nga — 77.242.23.243 28 nëntor 2012 12:10 (CET).

gezuar ditelindjen Shqiperi!!

shqiperia ime gezuar!!! ju uroj gjithe shqiptareve kudo qe jane gezuar 100 vjetorin e pavaresise!!! paqe kudo ne bote ,ja kalofshi sa me bukur!

nga une melina ,<3

Ky urim u postua nga — 217.24.254.219 28 nëntor 2012 12:19 (CET).

100 VjeT Pavaresi :)

Gezuarr Te Gjitheve :) PRouD To Be AlbaNiaN :D ^_^ ,, Kjo Shqiponja TeK Fotua LarT Nuk Eshte Shqiponja Jone :/ DuheT Ndryshuar Menjehere


Ky urim u postua nga — 79.106.109.201 28 nëntor 2012 12:21 (CET).

bedriamziu@msn.com!

URIME SHQIPERI e kemi nje ndjenje te veqant qe disa kohe te gjat mu be bashk SHQIPERI ETNIKE por do te ndodhe ne te ardhmen.


ju pershendesim nga shkupi i madh

Ky urim u postua nga — bedriamziu@msn.com.

100 vjet shtet Shqipetare

Urime gjith shqiptarise 100 vjetorin e pavarsise. Malsi,Maqedoni,Kosove,Cameri,SHQIPERI jemi nje. Urime te gjithve!


Ky urim u postua nga — 37.26.66.3 28 nëntor 2012 12:26 (CET).

Gezuar 100 vjetorin e pavaresise

Ky urim u postua nga — 95.107.164.114 28 nëntor 2012 12:28 (CET).

100 vjet pavaresi e SHQIPERISE

Popullit shqiptar, Gezuar 100 vjetorin! Ne shekuj te ekzistences te globit festofte Shqiperia Etnike.

Ky urim u postua nga — Halil Doci.

Vendos_titullin!

Të gjithë shqiptarëve kudo janë URIME 100 VJETORI I PAVARESISE!


Ky urim u postua nga — 178.175.3.112 28 nëntor 2012 12:31 (CET).

Vendos_titullin!

gezuar 100 vjetorin Shqiperi!!

Ky urim u postua nga — 79.106.109.140 28 nëntor 2012 12:45 (CET).

100 vjet shtet!

Gezuar diten e pavaresise shqiperi!


Ky urim u postua nga — Misroku (diskutimet) 28 nëntor 2012 12:46 (CET).

Vendos_titullin!

Ju Uroj te gjithe Shqipetareve Kudo qe jane Gezuar 100 Vjetorin e Pavaresise !!!

Ky urim u postua nga — 31.44.75.172 28 nëntor 2012 12:48 (CET).

Vendos_titullin!

Unë uroj të gjithë shqiptarët në të gjithë botën për festën më të dashur për ne. Nuk është vetëm festa e Shqipërisë por të gjithë Shqiptarëve sepse Ismail Qemali shpalli Pavarësinë e të gjithë trojeve Shqiptare. Rroftë Shqiptaria, Shqiptarët e paqe e begati për gjithë Shqiptarinë!!!


Ky urim u postua nga — 150.217.254.124 28 nëntor 2012 12:49 (CET).

Gezuar pavaresine!

Shume urime te gjitheve! Uroj qe se shpejti te gjithe Shqiptaret te jene te bashkuar :)


Ky urim u postua nga — 2A00:C440:20:108F:808E:DD4C:41C5:4AAE 28 nëntor 2012 12:57 (CET).

gezuar 100 vjetorin e panvaresise se shpejti ne shqiperine e bashkuar urime

Ky urim u postua nga — 80.78.77.218 28 nëntor 2012 13:01 (CET).

Gezuar 100 vjetorin e pavaresis Shqipe!!

Po ku ka si ty o Shqiperia ime!!...I uroj te gjithe shqiptareve kudo qe ndodhen neper bote gezuar gezuar gezuar... Pershendetje nga A.B

Ky urim u postua nga — 79.106.109.240 28 nëntor 2012 13:02 (CET).

Gëzuar 100-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë!

Urime 28 Nëntorin ditën e flamurit dhe 100 vjetorin e pavarsisë së Shqipërisë si dhe ditëlindjen e Komandantit Legjendar Adem Jashari.Ky urim u postua nga — Necky1st (diskutimet) 28 nëntor 2012 13:04 (CET).

Vendos_titullin!

Uroj te gjithe Shqiptaret ane e mbane botes te jen krenar per Atdheun tone, Shqiperine tone! Urime te gjitheve dhe Gezuar 100 vjetorin e Pavaresise!

Rreth flamurit të përbashkuar Me një dëshir' e një qëllim, Të gjith' atij duke iu betuar Të lidhim besën për shpëtim.

Prej lufte veç ai largohet Që është lindur tradhëtar, Kush është burrë nuk frikësohet, Po vdes, po vdes si një dëshmor!

Ky urim u postua nga — 176.92.183.145 28 nëntor 2012 13:05 (CET).

Gezuar Shqiperia ima!

Gezuar ditlindjen Shqiperi e dashur


Ky urim u postua nga — 138.37.98.62 28 nëntor 2012 13:16 (CET).

urime shqiperia jone

Ky urim u postua nga — 80.78.68.245 28 nëntor 2012 13:22 (CET).

100 Vjetori i Pavaresise

Gezuar Shqiperi <3

 • Urime Urime Urime...--pun pun nat e dit për me pa pak drit
Ky urim u postua nga — 77.247.92.20 28 nëntor 2012 13:42 (CET).

URIME NGA BUJANOVCI GJAMADANI VIJA VIJA REH SI ZEMER QIFTELIJA OOOO SA E MADHE OSHT SHQIPERIAAAAA

JAV UROJ KREJT SHQIPETARVE KU DO QE GJINDEN NE KETO MOMENTE SCHPALLJEN E PAVARSIS sod e para 100 vitesh ;) BUJANOVCI ME JUVE !!!


Ky urim u postua nga — 178.191.170.193 28 nëntor 2012 13:48 (CET).

SHqiperia e madhe

Urime kjo dite e madhe e shpresoj se nentroi i erdheshm te bashkur te na gjej se toske e gege jemi peme nga nje dege.


Ky urim u postua nga — 178.175.66.183 28 nëntor 2012 13:52 (CET).

Urime per mbare Shqipetare kudo qe jane

Nepermjet kesaj nisme, deshiroj te uroj te gjthe Shqipetare ane e mbane, per te dy festat me domethenese te Shtetit Shqipetar. Ta duam vendin tone dhe te punojme per te me te njejtin perkushtim si atdhetaret nder vite. Vetem nen hapat e te pareve behet Shqiperia me e mire. GEZUAR!

ELIONA BALILI HOXHA

Ky urim u postua nga — 79.106.109.130 28 nëntor 2012 13:57 (CET).

Gezuar 100 Vjetorin e Pavaresise !

Gezuar 100 Vjetorin e Pavaresise Shqiperia jone! Gjithmone me lart Shqiperia !

Ky urim u postua nga — Ilir64 (diskutimet) 28 nëntor 2012 14:01 (CET).

BASHKOHUNI, FESTONI DHE REFLEKTONI!

REFLEKTONI, DUAJENI KETE VEND JO NGA POLITIKA, POR NGA GENI JUAJ

Ky urim u postua nga — 80.78.79.157 28 nëntor 2012 14:02 (CET).

AL100!

Ky urim u postua nga — 46.252.32.242 28 nëntor 2012 14:05 (CET).

ILIR

Ky urim u postua nga — 77.28.129.224 28 nëntor 2012 14:06 (CET).

Vendos_titullin! ILIR_JU URON GJITH SHQIPTAREVE 100 VJETORIN E PAVARSIS DHE DESHIRON BAHSKIM KOMBATRE SHQIPERI ETNIKEEE

Ky urim u postua nga — 77.28.129.224 28 nëntor 2012 14:08 (CET).

Per 100 vjetorin

Ne kete 100 vjetor,ndihemi ne krenare se kurre per Shqiperine tone!Te paret tane luftuan qe ky vend te ishte i pavaruar dhe i lire,dhe ne bijte e tyre sot,po gezojme kete dite te madhe! Gezuar 100 vjetorin e Pavaresise te gjithe shqiptareve kudo qe jane! Nga familja e Kujtim Cakranit,Vlore


Ky urim u postua nga — 80.78.77.238 28 nëntor 2012 14:11 (CET).

Vendos_titullin! ILIR

ILIR_JU URON GJITHVE 100 VJETORIN EPAVARSIS TE SHQIPERIS DHE DESHIRON NJE BAHSKIM KOMBETAR


Ky urim u postua nga — 77.28.129.224 28 nëntor 2012 14:12 (CET).

Urime Shqiperi

Urime festa shqipetar nga stafi i [1]

Ky urim u postua nga — 82.114.95.238 28 nëntor 2012 14:15 (CET).

Shqiperi gezuar!

Ky urim u postua nga — 151.28.135.43 28 nëntor 2012 14:22 (CET).

urime gjithe shqiptareve ku do jan dhe te jemi sa me te bashkuar se kurr me par

Ky urim u postua nga — 95.85.164.147 28 nëntor 2012 14:27 (CET).

Gezuar 100 Vjetorin!

Gezuar 100 Vjetorin e Pavaresise kudo qe jeni.Le ta festojme kete dite me madheshtine qe meriton! Nga familja e Kujtim Cakranit! ♥


Ky urim u postua nga — 80.78.77.238 28 nëntor 2012 14:28 (CET).

PERSHENDETJE GJITHE SHQIPTARISE

GEZUAR DITEN ME TE LAVDISHME TE POPULLIT SHQIPTAR,DITEN E SHPALLJES SE PAVARESISE DHE 100 VITET E SHQIPERISE SE PAVARUR!NDERIME POPULLIT TE VLORES SE ISMAIL BEJ VLORES!FESTOFSHIM BREZ PAS BREZI NE LIRI,PAQE DHE DEMOKRACI!PERSHENDETJE MAJLINDA

Ky urim u postua nga — 79.41.188.29 28 nëntor 2012 14:31 (CET).

Gezuar 100 vjetorin e Pavaresise Shqiperia Jone

Gezuar 100 vjetorin Shqiperi, qofshin dite me te bardha per te gjithe Shqipetaret e bashkuar. Uroj qe ky 100 vjetor te marre me vete edhe ca plehra te ngelura ne udheheqjen tone.

!GEZUAR SHQIPERI E DASHUR!

Ky urim u postua nga — 80.78.77.147 28 nëntor 2012 14:33 (CET).

per Shqiperine tone!

LE TE JETE KJO DITA E MADHE E UNIFIKIMIT..KU DASHURIA SHFAQET MES TE GJITHEVE,KU SHPREHJA"JEMI VELLEZER" MERR KUPTIM..LE TE NISIM SOT E TE VAZHDOJME KESHTU PER TE MADHEN SHQIPERI..PER SHQIPERINE TONE! GEZUAR TE GJITHEVE!


Ky urim u postua nga — 79.106.109.162 28 nëntor 2012 14:33 (CET).

Hapi i Pare, Pavaresite e Reja

Urime Shqiperi, si sot 100 vjet me pare u clirove nga pushtuesit, u arrit qellimi, sot kemi qellime te reja qe perputhen me qellimet e vjetra ose jan po te njejtat qellime qe i kemi trasheguar, sot hedhim hapin e pare per Shqiperine Natyrale. Ne cdo pjese te Shqiperise, edhe aty ku eshte pushtuesi, ngrihen flamujt kuq e zi. Se shpejti do ngrihen zyrtarisht flamujt tone e nuk do zhvendosen me asnjehere. E mbajme gjall amanetin e nuk ju harrojme o te lavdishmit Deshmore! SHQIPERI ETNIKE 1878!


Ky urim u postua nga — 46.103.85.201 28 nëntor 2012 14:35 (CET).

Urime 100 Vjetorin !!

Urime 100 Vjetorin Shqiperi dhe te gjithe shqipetareve kudo qe ndodhen .


Ky urim u postua nga — 31.222.41.210 28 nëntor 2012 15:07 (CET).

Urime

Urimee 100...*


Ky urim u postua nga — YlberiBKF (diskutimet) 28 nëntor 2012 15:11 (CET).

gezuar 100 vjetorin e pavaresise

Ky urim u postua nga — 79.106.109.221 28 nëntor 2012 15:12 (CET).

Vendos_titullin!

100 vjet shtet i lire!Gezuar Shqiperi!Gezuar te gjithe shqiptaret kudo qe ndodhen!Jemi shtet i lire,i pavarur.Ky ishte qellimi!Gezuar,gezuar,gezuar! Familja Bunjaj.


Ky urim u postua nga — 79.106.10.252 28 nëntor 2012 15:14 (CET).

Urime Shqipni Etnike

Shume Urime Per Shqipperine Edhe 1 Milion Vjet E Lire <3 Kuksiani

Ky urim u postua nga — 79.106.109.144 28 nëntor 2012 15:15 (CET).

Shqiperi Gezuar 100 Vjetorin e Pavaresise....

Ky urim u postua nga — 188.164.219.79 28 nëntor 2012 15:18 (CET).

Shqiperi Gezuar 100 Vjetorin e Pavaresise...nga familja Hasfatia

Ky urim u postua nga — 188.164.219.79 28 nëntor 2012 15:19 (CET).

GEZUAR 100-VJETORIN E PAVARSISE SHQIPERIA IME E DASHUR!

GEZUAR FESTEN E PAVARSISE GJITH SHQIPTAREVE KUDO QE JANE.

Ky urim u postua nga — 95.107.135.27 28 nëntor 2012 15:23 (CET).

Gëzuar 100 vjetorin e pavarësisë!

Të lumtë dora Ismail Qemali që ngrite flamurin në Vlorë! Të rrojmë e të gëzojmë të gjithë bashkë në Shqipërinë tonë e kudo ku jemi! Erbi e Kleo Sallaku.


Ky urim u postua nga — Erbi e Kleo (diskutimet) 28 nëntor 2012 15:23 (CET).

Gezuar!

Ky urim u postua nga — 217.21.148.138 28 nëntor 2012 15:28 (CET).


Urimet me te sinqerta per Shqiperine tone te dashur!

Gezuar Shqiperi! Gezuar Ditelindjen tende te 100-te. Te uroj sa me shume lumturi paqe, miresi, begati ne token tende dhe mes njerezve te tu, perfshire edhe mua. Jam kaq krenare qe jam bija jote. Jam bija e nje vendi qe u pushtua, u sulmua, u shkaterrua, por perseri qendron e forte. Nje vend qe pak a shume po shkaterrohet edhe sot, por sot ne nje kuptim tjeter. Megjithate une e di se ti do te qendrosh e forte, ashtu sic ke qene gjithmone. Ne qe jetojme ne Shqiperi, nuk ia dime vlerat vendit tone, por ata qe kane vite larg kesaj toke, e dine se sa e pacmueshme eshte ajo. Ata e dine se dheu i tokes meme sado larg qe te jete, do te mbetet perseri i permallshem, i emebel e i pakrahasueshem... Edhe nje here Gezuar!!! Shpresoj qe kjo tradite te vazhdoje dhe brezat ne vazhdim te arrijne te festojne shekujt e tjere te Pavaresise :)


Ky urim u postua nga — Cayda mj (diskutimet) 28 nëntor 2012 15:30 (CET).

Jemi Nje Komb, Nje Gjuhe, Nje Shtet, e Kemi Emrin Shqipetare!!!

Urime 100 Vjet Pavaresi te gjith shqipetareve kudo qe ndodhen!!!

Ky urim u postua nga — 79.106.13.50 28 nëntor 2012 15:45 (CET).

Vendos_titullin! Gëzuar

Gëzuar edhe qindra ditë të tjera si kjo Shqipërise dhe kombit shqiptar, jetë të gjatë ne jetë te jetëve ! Bujar Hoti

Ky urim u postua nga — 80.78.68.242 28 nëntor 2012 15:49 (CET).

GEZUAR TE GJITHE SHQIPTAREVE.....................

Gezuar te gjithe shqiptareve kudo qe ndofhen ne te gjithe diasporen dhe me tej sote eshte dita jone le te gezohemi dhe te festojme se bashku.........nga dennisi


Ky urim u postua nga — 213.16.146.165 28 nëntor 2012 15:51 (CET).

Edhe 1000000000000 vjet te tjera Shqiperi!

Te dua SHQIPERI! Dua te te shoh ETNIKE ne te ardhmen!

Ky urim u postua nga — XhuljanoAlbania (diskutimet) 28 nëntor 2012 16:18 (CET).

Rrofte flamuri i Shqipes

gezuar,festen e flamurit simboli i shqiptareve,te cilet neper shekuj jane perpjekur qe taruajne identitetin, ndeim per te gjithe ata qe ne emer te shqiptarise dhane jeten, dhe turp per te gjithe keta politikane te cveshur nga cfare do ndjenje kombetare dhe jane veshur me urejte dhe pabesi per atdheun ushtu si diktatori hoxha qe per hater te kariges shiti ceshtjen came tek greket dhe kosoven tek serbet,


Ky urim u postua nga — Demiri.f (diskutimet) 28 nëntor 2012 16:19 (CET).

Vendos_titullin!

urime urime


Ky urim u postua nga — 77.28.80.66 28 nëntor 2012 16:31 (CET).

Gezuar 100 Vjetorin e Shpalljes se Pavaresise

Ky urim u postua nga — 79.106.109.149 28 nëntor 2012 17:34 (CET).

Vendos_titullin!

Ky urim u postua nga — 92.224.89.255 28 nëntor 2012 17:34 (CET).

Te Duam Shqiperi, atdhe i dashur

Ky urim u postua nga — 79.106.109.149 28 nëntor 2012 17:35 (CET).

Vendos_titullin!

Urime edhe për 1000 shekuj të tjerë, Shqipërisë dhe shqiptarëve!

Arbër Hasimaj, Vlorë
Ky urim u postua nga — 79.98.117.33 28 nëntor 2012 17:46 (CET).

URIM

Gëzuar 100 vjetorin e shpalljes së pavarsisë së SHQIPëRISë, me dëshirën që në përvjetorin e ardhshëm festiv të jemi të bashkuar


Ky urim u postua nga — 109.88.2.91 28 nëntor 2012 17:50 (CET).

urime 100 vjetorin shqiperi

Ky urim u postua nga — 82.114.78.241 28 nëntor 2012 17:59 (CET).

Gëzuar 100-vjetorin e Pavarësisë!

T'ma gëzosh shekullin e parë të Pavarësisë e bekuara Shqipëri! E ke me hak ta festosh e ta mbrosh atë si asnjë vend tjetër në botë.

Ky urim u postua nga — Sheshi (diskutimet) 28 nëntor 2012 18:01 (CET).

Per Shqiperine tone te dashur

Uroj te gjithe shqiptaret ane e mbane botes GEZUAR 100 VJETORIN E PAVARSISE SE SHQIPERIS.. GEZUAR DITELINDJEN SHQIPERI !!! KUDO QE NDODHENI O JU SHQIPTAR. NE KETE DITE TE SOTME NE NDIHEMI KRENAR. ME FLAMURIN TONE KUQ E ZI. RROFTE SHQIPERIA E LIRE. 100 VJET PAVARSI.


Ky urim u postua nga — ALGIN NGA PEQINI 28 nëntor 2012 18:06 (CET).

Gëzuar, edhe me shumë shekuj të tjerë histori shqiptare!!!

Urime 100 vjet Pavarësi!!! Për të gjithë anëtarët e wikipedias-sq Gëzuar!!!


Ky urim u postua nga — GalateaTeuta (diskutimet) 28 nëntor 2012 18:08 (CET).

Urime Shqiperi per 100 vjetorin e pavaresise.

Urime Shqiperi per 100 vjetorin e pavaresise.


Ky urim u postua nga — 80.78.77.252 28 nëntor 2012 18:13 (CET).

100vjet shtet shqiptar

100vjet kuq e zi urime pavarsia gjithë shqiptarve anë e mban

Ky urim u postua nga — 82.114.94.8 28 nëntor 2012 18:26 (CET).

Gezuar Ditelindjen Shqiperi

Edhe 100-dra vjet!

Edhe miliona vjet Shqiperi, begati, demokraci , integrim.DN


Ky urim u postua nga — 79.106.109.150 28 nëntor 2012 18:36 (CET).

100+ NË PËRJETËSI

URIME 100 VCJETORI I DITËLINDJES TËNDE NËNË SHQIPËRI!

Ky urim u postua nga — 46.99.25.172 28 nëntor 2012 18:43 (CET).

Vendos_titullin!

GEZUARRRRRRRRRRRRRRRRRRR 100 vite Te lire!!!edhe qofshim keshtu edhe deri ne pafundesi....<3<3


Ky urim u postua nga — 79.106.5.206 28 nëntor 2012 18:43 (CET).

ALBANIA

♥ ♥ Gezuar 100 vjet pavarsi Shqiperi♥ ♥

Tirane 28.11.2012

E.HALILI ♥
Ky urim u postua nga — 79.106.255.30 28 nëntor 2012 18:50 (CET).

SHQIPERIA ETNIKE 100 VJET E PAVARUR

ju uroj shqiptarve GEZUAR 100 VJETORIN E PAVARSISE.QOFSHIM GJITHMONE TE BASHKUAR.GEZUAR

Ky urim u postua nga — 80.78.77.254 28 nëntor 2012 18:53 (CET).

Gezuar

Gezuar Vlora!!! Gezuar Shqiperia 100 vjetorin e lirise!!!


Ky urim u postua nga — 79.106.109.139 28 nëntor 2012 18:55 (CET).

Ta gëzojmë lirinë.

Me emrin e Perendís, Zotit të botnave. A gëzohet liria, pa u livdú haptazi Perendia! Ai që sjéll frymën që flamujt të valojnë, Zot i qiejve dhe i tokës, I lindjeve dhe i Perëndimeve, I mirë pa të Cilin nuk ka asnjë të mirë, Qenie pa të Cilin nuk ka asgjë që âsht, Ai që diellin e sjéll mbi të keqen dhe mbi të mirën, Jetë pa të Cilin nuk ka asgjë që jeton, Ai që askush nuk i âsht i barabartë, Ai që nuk kâ fillim as fund por i ka dhânë fillim dhe fund çdo gjëje, Ai që nuk kâ bâbë as nânë, as bíj as vllézër as shokë, Ai që nuk ha as nuk fle, Ai që nuk héc as nuk lëvíz, Ai që fundin e çdo gjëje e dîn në fillim, Ai që kur ndëshkon ose fál, ajo nuk mund të kundërshtohet, Ai që njerëzit në tokë nuk mund ta shohin, Andaj haptazi përmendeni Zotin se kështu vjen rahatia, Dhe vetëm kështu mund të gëzohet liria.

Ky urim u postua nga — 178.175.23.179 28 nëntor 2012 18:58 (CET).

Vendos_titullin!

Edhe 100 vjet të tjera të na rrojë SHQIPËRIA!!!


Ky urim u postua nga — 80.78.77.250 28 nëntor 2012 19:15 (CET).

Urime!

Urime 100 vjetorin nana jeme Shqipni! Dasht Zoti i madh qe 101 vjetorin ta festojm te gjith sebashku ne nji shtet! Rrnoft Shqipnia nga nji Malsor i Plaves dhe Gucis!


Ky urim u postua nga — Malsia E Madhe (diskutimet) 28 nëntor 2012 19:23 (CET).

Gezuar o KOMB I MADH me deshiren e zjarrte per ta pasur koken lart...

Gezuar o bashkekombasit e mi. Ky pervjetor pavaresie qofte nje moment reflektimi dhe sidomos veprimi per klasen intelektuale qe prej vitesh ka humbur ndikimin e saj ne kete shoqeri, madje ka humbur dhe identitetin e saj... Koha per te rimekembur personalitetin e atdheut tone, krenarine e familjeve tona, koha per me shume optimizem, tolerance dhe pergjegjeshmeri sociale. Asnje nuk premton se do te te jete e lehte por ama te gjithe se bashku me bindje do ia dalim mbane. Ne vitet e fundit vihet re nje prurje e madhe e te shkolluareve pasuniversitar dhe me eksperience ne vendet perendimore ndaj para se te dorezohemi ne perpjekjet tona madhore por vetjake le te bashkojme forcat, ne menyre qe te behemi shembull per kete brez te ri, plot me dilema por ama me endrra te medha.

Le te gezojme te gjithe se bashku sot dhe te perveshim menget qe neser dhe t'ja trashegojme kete mesazh pasardhesve tane deri sa t'ja dalim mbane. (Arsimi, Mjekesia, Politika, ka nevoje per ne te gjithe se bashku)

Ky urim u postua nga — ErjonC (diskutimet) 28 nëntor 2012 19:31 (CET).

Gezuar Ditelindjen Shqiperi...

Kjo ka qene endrra e te pareve dhe eshte krenaria jone. A-Lezhe


Ky urim u postua nga — 79.106.109.192 28 nëntor 2012 19:34 (CET).

100 Vjet Kuq e Zi-100 Vjet SHQIPERI!

GEZUAR SHQIPERI RROFSH SA KJO TOKE ,FLAMURI YT TE VALEVITET GJITHNJE E ME SHUME KRENARE ,SEPSE SHQIPONJAT TE TILLA JANE ,GEZUAR PER TRIMAT QE U FLIJUAN NE EMRIN TEND ,GEZUAR PER FISNIKET QE TE VUNE KURORE ,PER SKENDERBEUN,PLAKUN E URTE TE VLORES ,ISMAIL QEMALIN,ISA BOLETINIT E SHUME E SHUME NJEREZ TE TJERE QE DO TU JEMI MIRNJOHES PERJETE.SOT JE ME E BUKUR SE KURRE ,SE NE THEMELET E TUA KA GJAK LUFTETARI ,KA LOT NENASH ,KA DOKUMENTE QE NUK MUND TE ZHBEJNE HISTORINE ,GEZUAR MOJ SHQIPERIA IME GEZUAR ,TE GJITHE SHQIPTAREVE GEZUAR 100 VJETORIN E PAVARESISE TA GEZOJME SHQIPERINE E LIRE ,TA NGRIJME GJITHMONE E ME LART FLAMURIN E SAJ. - LEDIA


Ky urim u postua nga — 94.125.115.226 28 nëntor 2012 19:36 (CET).

QOFSHIN TË BEKUAR TË GJITHË ATA QË FLASIN SHQIP

Ju uroj të gjithë shqiptarëve GËZUAR 100 VJETORIN. PAÇIM QINDRA 100 VJETORË. QOFSHIN TË BEKUAR TË GJITHË ATA QË FLASIN SHQIP.

Teodor OSOJA

Ky urim u postua nga — 79.106.109.152 28 nëntor 2012 19:37 (CET).

urime

urime cdo shqipetari!

Ky urim u postua nga — 79.106.109.228 28 nëntor 2012 19:51 (CET).

Urime per te gjithe shqipetarte kjo feste shum e madha

Ky urim u postua nga — 84.22.58.222 28 nëntor 2012 19:54 (CET).

Gezua 100 Vjetorin e Dashur Shqiperi

Me shum e kurr shqipetaret jan bashkuar pa dallime etnie e fetar ,pa ngjyra partiake festojme diten e pavarsis..duke ber thirje per bashkim te te gjith shqiprate ne ballkan ..GEZUAR GEZUAR..

Orlando.K

Ky urim u postua nga — 71.238.10.77 28 nëntor 2012 20:02 (CET).

Gezuar 100 Vjetorin e Pamvarsise se Memedhetut tone Shqiperise

Gezuar 100 Vjetorin e Pamvarsise se Memedhetut tone Shqiperise Uroj qe viti tjeter te na gjeje te bashkuar me Kosove e Cameri..


Ky urim u postua nga — 77.242.21.145 28 nëntor 2012 20:15 (CET).

Gëzuar 28 nëntorin

Gëzuar 100-vjetorin e Shqipërisë.Pritni edhe 200 të tjerë.Unë uroj edhe shqipëtarët anë e mban urime 28 nëntori, kjo ditë e veçantë ose e mrekullueshme për ne shqipëtarët.Urime Pavarsia!!!Urime 28 nëntori!!!Urime 100-vjetori!! 100 vjet shtet shqipëtarë!!!Unë uroj edhe Presidenten e kosovës,Atifete Jahjaga,kryeministrin e kosovës,Hashim Thaqi,zëvendës kryeministrin e kosovës,Harejdin Kuqi,ministrin e punëve të brentshme të kosovës,Bajram Rexhepin, Presidentin e Shqipëris,Bujar Nishani,kryeministrin e Shqipëris,Sali Berisha,kyreministri i Tiranës,Lulzim Basha e shumë të tjerë.Urime 100-vjetori!!!Urime Pavarsia!!!Urime 28 nëntori!!!100 vjet shtet shqipëtar!!!Falminderit.

Ky urim u postua nga — 46.99.9.235 28 nëntor 2012 19:16‎ (CET).

Gëzuar Shqipëria !

Të gjithë shqiptarët kudo që janë ju urojmë GËZUAR 100 VJET PAVARËSI!


Ky urim u postua nga — 109.69.6.253 28 nëntor 2012 20:21 (CET).

Vendos_titullin!

Gezuar Ditelindjen Shqiperia jone!!!

Ky urim u postua nga — 95.107.235.89 28 nëntor 2012 20:32 (CET).

Vendos_titullin!

Ky komb ne kete 100 vjetor u zgjua!! Tani nuk ka me gje ta ndale ne vrullin e tij!

Ky urim u postua nga — Summer nights dreams (diskutimet) 28 nëntor 2012 20:33 (CET).

isa

Ky urim u postua nga — 46.99.9.203 28 nëntor 2012 20:39 (CET).

Te pacim Jete e Mot Shqiperia Ime !

Qe nga brezat e lashtesise buron ndjenja e krenarise, Krenare per Shqiperi Rrofsh perjete ne Liri. Uroj gjithe Shqipetaret kudo ku jane Gezuar kete feste te madhe te Pavaresise sone Shqipetare. Me ne fund Krenare per identitetin tone si Shqipetare kudo ku jemi. Urime per jete e mot, festofshim gjithmone, keshtu te bashkuar, si kete here ne Vlore ne menyren me madheshtore.


Ky urim u postua nga — 79.106.109.150 28 nëntor 2012 20:53 (CET).

Vendos_titullin!

Po degjoj se shtetet fqinje po fillojn te frigohen se jemi nisur drejt bashkimit. Nuk e ve faj, kurr me te bashkuar skemi qene. Qofshim edhe me te bashkuar. Urime 100 vjetorin, e thashte zoti qe tjetrin ta festojme bashke nen nje shtet. Shqiperi e bashkuar.


Ky urim u postua nga — 130.0.26.10 28 nëntor 2012 21:13 (CET).

Vendos_titullin!

GEZUAR DITELINDJEN O SHQIPERIA IME! U BEFSH EDHE 100 VJEC TE TJERA!


Ky urim u postua nga — 109.69.6.253 28 nëntor 2012 21:14 (CET).

Vendos_titullin!

urime 100 vjetorin SHqiperi.


Ky urim u postua nga — 46.99.37.137 28 nëntor 2012 21:30 (CET).

Urim për 100-vjetorin e shpallejs së pavarësisë

Gëzuar 100-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë! Rroftë e qoftë Shqipëria më vehte, e lirë dhe e mosvarme. --Irvi Hyka (diskutimet) 28 nëntor 2012 21:31 (CET)


Ky urim u postua nga — Irvi Hyka (diskutimet) 28 nëntor 2012 21:31 (CET).

Gezuar 100 - Vjetorin e Pavarsise !

Ky urim u postua nga — 109.234.232.58 28 nëntor 2012 21:40 (CET).

Urimi im per 100 vjetorin

Ju kisha uru te gjithe shqiptareve ane e kand botes 100 VJETORIN E PAVARESISE!!
Fati, forca dhe lumturia qendrofshin gjithmone me ju!!
Ky urim u postua nga — 46.99.52.247 28 nëntor 2012 21:40 (CET).

Gezuar Shqiperia Jone!!!

Gezuar moj e Vogla ime Shqiperi. Nuk me besohet qe do ndjeja kurre nje emocion kaq te forte tek shoh te gjithe Shqiptaret ane mbane botes te veshur me zemer e shpirt Kuq e Zi. Uroj qe I gjithe ky atdhetarizem I shprehur nga te gjithe te vazhdoje dhe gjithmon e me shume te ndihemi krenar qe jemi Shqipetar. Krenohuni Vellezer dhe Motra se Shqiperia eshte Mema Jone!!! Gezuar Shqiperia Jone!!!

Ky urim u postua nga — 79.106.109.197 28 nëntor 2012 22:00 (CET).

GEZUAR 100 VJETORIN E SHPALLJES SE PAVARESISE ,,

I UROJ TE GJITHE SHQIPTAREVE BASHKIM KOBETAR,,RROFTE ALBANIA ETNIKE SHUME SHPEJT


Ky urim u postua nga — 77.102.133.77 28 nëntor 2012 22:13 (CET).

Vendos_titullin!

Ky urim u postua nga — 91.187.125.62 28 nëntor 2012 22:31 (CET).

Gezuar Shqiperi!

Gezuar 100 vjetorin Shqiperi! Gezuar te gjithe shqiptareve kudo qe jane! Gezuar dhe faleminderit te gjithe atyre qe kane ndihmuar sado pak per ta bere kete vend nje vend me te mire!


Ky urim u postua nga — Olsi (diskutimet) 28 nëntor 2012 22:41 (CET).

♥ Gezuar ditelindjen Shqiperia ime ♥ !

♥ Gezuar miq ne jete te jeteve ♥...!!!

Ky urim u postua nga — 93.159.192.19 28 nëntor 2012 22:46 (CET).

100 Vjet Pavaresi :D

KRENAR!

Ky urim u postua nga — 79.106.109.230 28 nëntor 2012 22:59 (CET).

SHQIPRI ETNIKE!

Urime 100 vjetori i pavaresise gjithe Shqiptareve , bashkim kombetar sa me shpejt.


Ky urim u postua nga — 46.99.10.43 28 nëntor 2012 23:20 (CET).

urime 100 vjetorin diten e flamurit

urime 100 vjetorin të gjith shqiptarëve kudo që jane

Ky urim u postua nga — 46.217.72.146 28 nëntor 2012 23:35 (CET).

100 Vjet Shtet!

Urime ore te dashur, urime qindvjetorin e Shqiperise dhe le te festojme deri ne fund dhe ta presim gjithsesi edhe qindvjetorin e Kosoves bashke si nje popull!


Ky urim u postua nga — 46.99.17.163 28 nëntor 2012 23:40 (CET).

100 vjet liri

i uroj te gjithe shqiptaret per shekullin e ri shqiperi qe nga lashtesia urime te qofte pavaresia.

Ky urim u postua nga — 46.99.6.163 28 nëntor 2012 23:44 (CET).

100

GËZUAR PAVARËSINË (DITËLINDJEN E 100) SHQIPËRI <3 <3 <3 <3 !!!!!!


Ky urim u postua nga — 79.106.109.189 28 nëntor 2012 23:59 (CET).

Vendos_titullin!

Happy 100. Birthday Albania — Hungarian wikipedia

Ky urim u postua nga — (Zastava S. Jugoslavije.png Szajci pošta 29 nëntor 2012 05:50 (CET)).

Vendos_titullin!

Plote nje shekull shtet Shqipetar,kemi arsye te festojm,obligim me shum te punojm,URIME.

Ky urim u postua nga — 82.114.76.75 29 nëntor 2012 11:27 (CET).


100 vjet Shqiperi 100 vjet Pavaresi

Gezuar te gjithe shqiptareve kudo qe jan 100 vjetorin e pavaresise .....!!!!!!!


Ky urim u postua nga — 217.21.154.54 29 nëntor 2012 12:24 (CET).

Vendos_titullin!

URIME TE GJIYHE SHQIPETAREVE .GEZUAR 100 VJETORIN E PAVARESISSE SHQIPERIA IME. 1912-2012 100 VJET PAVARESI

Ky urim u postua nga — 79.106.109.178 29 nëntor 2012 14:01 (CET).

Gëzuar 100 vjetorin Shqipëri! :)

Përshëndetje të gjithëve dhe gëzuar 100 vjetorin e Pavarësisë! Urime,shpresoj që ky vit të jetë më i miri që keni përjetuar deri tani!Ju uroj gjithashtu fat,shëndet dhe mbarësi në cdo hap dhe vendim që do të merrni! Pra,ju uroj,të gjithë shqiptarëve kudo që janë: Shqipëri,Kosovë,Maqedoni,Mal të Zi dhe kudo: Ju uroj nga zemra,Gëzuar 100 vjetorin e Pavarësisë!Shijojeni gjithashtu,sepse Shqipëria mund të mbushë edhe 10000000 vjet Pavarësi,por kurrë më plot një shekull! :)

GEZUAR 100 VJETORIN E PAVARESISE !GEZUAR 28 NENTORIN E BEKUAR TE SHQIPERISE !

Nga Shkodra e Luigj Gurakuqit urojme te gjitha Trevat ku flitet shqip, Gezuar 100 Vjetorin e Pavaresise se Shtetit Shqiptare e Gezofshim Shqiperine Etnike!Rrofte Shqipnia , Rrofte Flamuri Shqiptar Kuq e Zi, Rrofshin Shqipet kudo ne mbare Boten!


Ky urim u postua nga — 109.69.6.253 29 nëntor 2012 15:57 (CET).

Gëzuar 100 Vjetorin!

                        I uroj Shqipërisë 100 Vjetorin e Pavarësisë!Uroj që për ne,Shqiptarët,ky të jetë fillimi i një kohe "Pa gjakderdhje dhe Paqeje mbi të gjitha"."QOFSHIN TË BASHKUAR SHQIPTARËT,KUDO QË NDODHEN!"
                                  


Ky urim u postua nga — 79.106.109.246 29 nëntor 2012 16:34 (CET).

Vendos_titullin!URIME

urime gjithe shqiptarise


Ky urim u postua nga — 178.175.69.229 29 nëntor 2012 16:42 (CET).

Vendos_titullin!

Ju uroj tan Shqiptarve kudo qe ndodhen, gezuar 100 vjetorin e pavaresise. Ky shekull qe vjen ishalla na gjen t'bashkum. Gezuar shqipni etnike :)

Gëzuar Shqiptaria

U uroj të gjithë Shqiptarëve, ta gëzojnë Pavarësinë. Faleminderit Wikipedia për mundësinë që na dhe.

Gëzuar

Ky urim u postua nga — 31.171.153.34 29 nëntor 2012 18:09 (CET).

URIME URIME SHQIPERIA IME  :)

Ky urim u postua nga — 217.24.246.34 29 nëntor 2012 18:15 (CET).

Shqiperia ime

sot shqiperia ime bere 100 vjec !! ti nuk je njeri je e pavdekshme, e keshtu do te vazhdosh te jesh !!!! Gezuar Ditelindjen Shqiperia ime e dashur !

Gezuar Festen Me te madhe Shqiptare Dita e Pavarsisë

Urime Festen Gjith Shqiptarve Kudo qe jane edhe Uroj qe Sa me shpejt te jemi Gjitha Trojet Shqiptare Te bashkuara ne nje Emer e ne Nje Shtet Un jam Afrim Emini e Vij nga Lugina e Presheves nga nje Lugine po thuaj se e harruar nga vllezerit tane Shqiptare e Kosovare Jam Krenar qe kam Emrin Shqiptarë


Ky urim u postua nga — 81.241.9.76 29 nëntor 2012 18:27 (CET).

28 NENTORI

Shfrytezoj rastin tua uroj te gjithe shqiptareve 28 nentorin diten e Flamurit Kombetar!URIME!URIME!URIME!!--37.26.66.3 29 nëntor 2012 18:41 (CET)

Skeda:Tom Shtufi
Nga Bishtazhin/Gjakov


Ky urim u postua nga — 37.26.66.3 29 nëntor 2012 18:41 (CET).

100 vjetori i pavarsis

Ja uroj te gjithve 100 vjetorin e pavarsis se shqiperis urime

O Atdhe!

Ky urim u postua nga — 77.29.167.142 29 nëntor 2012 18:42 (CET).

Shqipëri gezofsh perjetë, mersini

100 vjet gjak 100 vjet shpres 1000 vjet sovranitet

Ky urim u postua nga — 77.29.167.142 29 nëntor 2012 18:48 (CET).

Vendos_titullin!

Ky urim u postua nga — AgonJakupi.

ju uroj gezuar 100 vjetorin e pavarsise

Ky urim u postua nga — 80.78.77.219 29 nëntor 2012 19:27 (CET).

gezuar 100 vjetorin o SHQIPERI

Ky urim u postua nga — 80.78.77.219 29 nëntor 2012 19:29 (CET).

URIME 100 VJETORI I PAVARSISË,

URIME 100 VJETORI I PAVARSISË, DASHT ALLAHU QË SHQIPTARËT TË BASHKOHET SI ME TERRITORE ASHTU EDHE ME ZEMRA--Jashari67 (diskutimet) 29 nëntor 2012 19:30 (CET)


Ky urim u postua nga — Jashari67 (diskutimet) 29 nëntor 2012 19:30 (CET).

Vendos_titullin!

Gëzuar, gëzuar, gëzuar 100-vjetorin e pavarësisë së shtetit të madh SHQIPËTAR!


Ky urim u postua nga — 46.99.13.139 29 nëntor 2012 20:09 (CET).

Vendos_titullin!

Urime 28 nentori dita e flamurit KUQ E ZI,urime 100 vjetori ishalla edhe 5000 tjer i bojna Edhe diqka Fuck GREECE Fuck SERBIA ALBANIAN for life


Ky urim u postua nga — 178.175.109.42 29 nëntor 2012 20:30 (CET).

My Post

Urime 28 nentori dita e flamurit KUQ E ZI,urime 100 vjetori ishalla edhe 5000 tjer i bojna Edhe diqka Fuck GREECE Fuck SERBIA ALBANIAN for life


Ky urim u postua nga — 178.175.109.42 29 nëntor 2012 20:31 (CET).

pavarsi

urime 100 vjetorin e Pavarsis Urime , flamuri me i bukur esht FLAMURI SHQIPETAR , FLAMURI KOMBETAR ,E GEZOFSHIM SHTETIN TE RI DHE BASHKIMIN ME KOSOVEN , ;) ME DUKET SE KA ARDHUR KOHA ...


Ky urim u postua nga — 77.28.64.98 29 nëntor 2012 20:35 (CET).

Vendos_titullin!

Shqiptareve kudo qe ndodhen,urime 100 vjetori i pavarsis se shqiperis!rrnoft populli jon trim qe ju beri ball me mija vjet te gjitha te keqijave,seshte larg dita kur do ta festojm edhe bashkimin kombetar..SAMI THAQI-SKENDERAJ


Ky urim u postua nga — 213.163.107.160 29 nëntor 2012 21:00 (CET).

gezuar te gjitheve

Ky urim u postua nga — 95.107.246.35 29 nëntor 2012 22:20 (CET).

Gezuar 100-vjetorine Pavaresise dhe diten e Clirimit!

Ju uroj gezuar diten e pavaresise dhe diten e clirimit! Shqiperia po i relaizon endrrat dalengadale dhe le te shpresojme se keshtu do te vazhdoje gjithmone.


Ky urim u postua nga — Lejdi (diskutimet) 29 nëntor 2012 22:36 (CET).

urimet me te perzemrta per Shqiptaret

Urime gjithe Shqiptareve kudo qe ndodhen per 100 vjet shtet i pavarur....do zoti e pervjetorin e ardhshem e festojme me Bashkim Kombetar....pershendetje nga Leart Gashi-Ferizaj,KOSOVE !


Ky urim u postua nga — 46.99.62.114 30 nëntor 2012 00:24 (CET).

Edna

Ky urim u postua nga — 82.114.65.101 30 nëntor 2012 08:42 (CET).

Urime ditlindjen Shqiperi..!

Vendos_titullin!

Kujtim Morina: Bashkekombas shqiptare kudo qe ndodheni. Gezuar 100 Vjetorin e Pavaresise. Ju uroj mbaresi, begati dhe suksese ne te gjitha aspektet e jetes.


Ky urim u postua nga — 134.0.35.49 30 nëntor 2012 11:38 (CET).

Vendos_titullin!'\'

urime 100 vjetori i shqipërisë të gjithë shqipëtarëve