Xhevdet Shabani

futbollist kosovar

Xhevdet Shabani (lindur më 10 tetor 1986Kaçanik) është një futbollist kosovaro-shqiptar i cili luan me klubin kosovar KF DritaRaiffeisen Superliga si Sulmues.[1][2] Pseudonimi i tij në Kosovë është Rrapa.

Xhevdet Shabani
Të dhënat personale
Emri i plotëXhevdet Shabani Rrapa
Data e lindjes (1986-10-10) 10 Tetor 1986 (34 vjeç)
Vendi i lindjesKaçanik, Kosovë
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Drita
Numri10
Karriera në rini
2002-2007KF Lepenci
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–2010Lepenci60(10)
2009–2010Ferizaj25(4)
2010–2012Lepenci46(12)
2012–2014KF Drita48(11)
2014–2015Teuta Durrës14(3)
2015-2016KF Besa20(10)
2016-KF Drita32(22)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

TrofeRedakto

Personale
  • Sportisti i Vitit në Kaçanik: 2010[3]

ReferimeRedakto

  1. ^ Profili te Soccerway
  2. ^ Profili i tij te Albania Soccer
  3. ^ "Futbollisti i KF Lepenci Xhevdet Shabani është shpallur sportisti më i mirë për vitin 2010". Arkivuar nga origjinali origjinali më 26 gusht 2014. Marrë më 16 shkurt 2015.